Úvod Správy Presvedčivý triumf nad Zlínom

Presvedčivý triumf nad Zlínom

ŠK Slovan Bratislava si pripísal druhé víťazstvo v príprave, keď zdolal Zlín 3:1.

ŠK Slovan Bratislava si pripísal druhé víťazstvo v príprave, keď zdolal Zlín 3:1. O dva presné zásahy sa postaral Zreľák, tretí gól pridal Štefánik.

Hosťom vyšiel úvod lepšie a už vo 4. min zúročil zblokovanú ranu Železníka Poznar. Hoci prvú delovku stihol zblokovať Gorosito, proti dorážke Kopečného už nemal šancu zakročiť ani Krnáč. Slovan ale tento moment nezlomil. Belasí pridali na aktivite a stali sa lepším tímom. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať. Hrdinom famózneho obratu sa stal Adam Zreľák. Ten totiž v 21. min najprv po peknej akcií vyrovnal na 1:1, keď lopta lietala z jednej strany na druhú a hostia nestihli zareagovať dostatočne pohotovo. Už o štrnásť minút neskôr sa ale tešil opäť, keď po príležitosti vypracovanej Simovičom a Kubíkom preloboval vybiehajúceho brankára Zlína a poslal Slovan do vedenia. Ani záver prvého polčasu nebol na pekný futbal chudobný. V 44. min si Kubík spracoval dlhočizný center, prenikol do pokutového územia a milimetrovo našiel Štefánika, pre ktorého bola malina dopraviť loptu do siete Zlína po tretí raz.

Po zmene strán sa Slovan mohol relatívne skoro radovať zo zvýšenia náskoku. V 54. min sa totiž Salátovi podarilo hlavou prekonať obranu súpera, Gorosito loptu ale ešte následne dorazil do siete a bol v postavení mimo hry. O päť minút neskôr na opačnej strane hrozil Železník, ale jeho pokusy mu aj tentoraz obetavo zlikvidoval Gorosito. V rozmedzí 60. až 63. min mali slovanisti hneď dve príležitosti na skórovanie. Ani Zreľákova šanca, ani Simovičovo zakončenie sa ale neujali. V 71. min pálil z veľkej vzdialenosti opäť Železník. Nebola by to ani jeho strela, ale až Hudákov  teč, čo spôsobilo brankárovi belasých riadne ťažkosti. Lopta sa totiž odrazila tak, že lobom preletela až ponad nášho gólomana, našťastie i ponad bránku. V samom závere mali obe mužstvá po jednej gólovej príležitosti, no v oboch prípadoch úradovali brankári, a tak sa skóre nemenilo.

ŠK Slovan Bratislava – FC Fastav Zlín 3:1 (3:1)

Góly: 21. Zreľák, 35. Zreľák, 44. Štefánik – 4. Kopečný

Zostavy:

Domáci: Krnáč – Kotula, Saláta (63. Sipľak), Gorosito (63. Hudák),  Jablonský – Simovič – Peltier (46. Mészáros), Štefánik (63. Gašparovič), Kubík (63. Oršula) – Ďuriš (46. Čermák), Zreľák

Hostia: Dostál – Blanař (47. Malý), Hubáček (47. Salachna), Hájek, Chýla - Kopečný (47. Matejov), Živulič, Holík, Chmelo - Železník, Poznar

Rozhodovali: Trutz – Roszbeck, Borsányi