Úvod Správy S tromi nováčikmi a dorastencami, ale bez kapitána

S tromi nováčikmi a dorastencami, ale bez kapitána

Výprava Slovana sa v nedeľu popoludní bez väčších komplikácií presunula do Turecka.

Výprava ŠK Slovan Bratislava sa v nedeľu popoludní bez väčších komplikácií presunula charterovým letom z Viedne do Turecka. Jej prechodným domovom sa na osem dní stal hotel Fame Residence Lara neďaleko Antalye na brehu Stredozemného mora, ale predovšetkým priľahlé ihriská, na ktorých budú zverenci trénera Karla Jarolíma dolaďovať formu pred jarnou časťou sezóny.

Realizačný tím má v súčasnosti k dispozícii 24-členný káder. Plánovaná je absencia stredopoliara Filipa Kissa, ktorý by mal v utorok nastúpiť na prípravný zápas v drese novotvoriacej sa slovenskej reprezentácie do 21 rokov vo Francúzsku a v stredu sa pripojí k svojim klubovým spoluhráčom. Naopak, škrtom cez rozpočet je neúčasť Radka Dosoudila, ktorý musel zostať doma s príznakmi chrípky. Teoreticky je ešte možné, že by stopér, ktorý počas jesene nosil na ramene kapitánsku pásku, cestoval do Turecka dodatočne, všetko však bude závisieť od jeho zdravotného stavu. S novými spoluhráčmi sa budú v krajine polmesiaca zohrávať stredopoliari Marko Milinkovič s Tomášom Hrdličkom i brankár Peter Bartalský. Tréneri nominovali na sústredenie aj trojicu dorastencov. Okrem Borisa Turčáka a Lukáša Pauscheka, ktorí s A-mužstvom absolvovali celú doterajšiu zimnú prípravu, sa prvýkrát medzi seniormi objavil aj útočník Lukáš Hutta. Individuálny tréningový program budú mať v Turecku štyria hráči. Branislav Obžera a Mamadou Bagayoko sa zotavujú po operácii resp. zranení kolena, Filip Šebo po úraze na halovom turnaji v Prahe a Martina Dobrotku pribrzďuje v príprave zlomenina jednej z kostí v ruke.

„Cestu sme mali dobrú, aj v hoteli sme zatiaľ našli výborné podmienky. Teraz (v nedeľu večer) je tu dvanásť stupňov, cez deň sľubujú domáci približne dvadsať. V utorok o 15.00 h miestneho času odohráme prvý prípravný zápas proti Jabloncu priamo v areáli nášho hotela. Novinkou je, že v nedeľu 13. februára nenastúpime proti dánskemu tímu Horsens, ktorý do Turecka nepricestoval. Náhradného súpera budeme hľadať v najbližších dňoch. Nemal by to byť problém, keďže v okolí sa v súčasnosti pripravuje veľa kvalitných mužstiev,“ informoval nás športový riaditeľ ŠK Slovan a vedúci A-tímu Ján Švehlík.

 
Káder ŠK Slovan na sústredení v Antalyi:
 
brankári: Peter Bartalský, Peter Gabriš, Matúš Putnocký
 
obrancovia: Mamadou Bagayoko, Tomáš Bagi, Martin Dobrotka, Peter Jánošík, Kristián Kolčák, Lukáš Pauschek
 
stredopoliari: Mario Božič, Erik Grendel, Karim Guédé, Tomáš Hrdlička, Filip Kiss, Jan Králík, Marko Milinkovič, Branislav Obžera, Peter Štepanovský, Igor Žofčák
 
útočníci: Juraj Halenár, Lukáš Hutta, Milan Ivana, Krešimir Kordič, Filip Šebo, Boris Turčák

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v piatok o 17:00 predstavia v Zlatých Moravciach.
Poznáme nášho súpera v osemfinále Slovnaft Cupu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Belasí sa predstavia v Kodani 9. decembra o 21:00.
Slovan privíta PAOK FC vo štvrtok 25. novembra o 18:45.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.