Úvod Správy Hmla podpisu zmluvy nezabránila

Hmla podpisu zmluvy nezabránila

Marko Milinkovič už má za sebou prvý tréning v Slovane, rovnako aj brankár Peter Bartalský.

Srbský reprezentant Marko Milinkovič mal vo štvrtok ráno pricestovať do Bratislavy a od 10.00 h absolvovať prvý tréning s novými spoluhráčmi. Letisko Milana Rastislava Štefánika však pre hustú hmlu neprijímalo lietadlá, a tak sa cesta 22-ročného stredopoliara z Košíc o niekoľko hodín posunula. Počasie sa našťastie umúdrilo a Marko napokon v sprievode svojho otca, mimochodom bývalého výborného futbalistu a účastníka olympijských hier 1988 v drese Juhoslávie, podpísal zmluvu s ŠK Slovan. "Dohodli sme sa na tri roky s následnou ročnou opciou. Prestup ešte nie je definitívne uzavretý, ale chýba dotiahnuť už len niektoré detaily. Verím, že sa nám to podarí v najbližších dňoch. Marko pocestuje s mužstvom na sústredenie do Turecka," informoval viceprezident nášho klubu Petr Kašpar.

Po príjemnejšej časti štvrtkového programu nasledovala tá ťažšia - čerstvá akvizícia belasých mala možnosť na vlastnej koži pocítiť náročnosť trénera Karla Jarolíma, ktorý svojmu novému zverencovi neodpustil zmeškanú dopoludňajšiu dávku. Marko Milinkovič tak musel pod dohľadom asistenta Tibora Mičinca absolvovať v posilňovni presne to, čo jeho budúci spoluhráči odcvičili dopoludnia. "Tréning mi dal zabrať, aj to však patrí k životu profesionálneho futbalistu. Teším sa na nových spoluhráčov, spolu nám to určite pôjde lepšie. Už niekoľko dní som v intenzívnom kontakte s Matúšom Putnockým, s ktorým som hrával v Košiciach i krajanom Mariom Božičom, takže informácie o klube mám z prvej ruky. Viem, že Slovan mal o mňa záujem aj v minulosti. Vtedy to nevyšlo a nepredpokladal som, že by sa ďalšia možnosť naskytla teraz. Keď však táto príležitosť prišla, chcel som ju využiť. Bolo dobré, že som mal možnosť priamo sa rozprávať s prezidentom i ďalšími zástupcami vedenia Slovana a dohodli sme sa rýchlo. Som veľmi šťastný, že prestupujem do takého veľkého klubu s významnou históriou. Prial by som si, aby sme na ňu so spoluhráčmi nadviazali. Fanúšikom môžem sľúbiť, že zo seba na ihrisku vydám úplne všetko a verím, že všetci v klube budeme spokojní," povedal sympatický mladík.

Z ďalších hráčov, ktorých mená sa spájali s možnosťou pôsobenia v belasom drese, už v Bratislave nie je chorvátsky stredopoliar Matija Špičič. Tréneri sa napokon rozhodli neangažovať ani lotyšského útočníka Edgarsa Gauračsa, ktorý dostal príležitosť v zápasoch s Mladou Boleslavou i Petržalkou. Vo štvrtok sa v známom prostredí Pasienkov objavil bývalý brankár Interu Bratislava a Viktorie Žižkov Peter Bartalský. Skúsený 33-ročný gólman je v súčasnosti bez zmluvy a s najväčšou pravdepodobnosťou posilní náš klub. V zostave Slovana sa na jar naopak neobjaví útočník Marek Kuzma, ktorý bude v rámci polročného hosťovania pomáhať svojmu bývalému klubu MFK Dubnica v boji o záchranu. V prípade dvojice českých hráčov Tomáš Hrdlička, Jan Krob zatiaľ definitíva nepadla.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v piatok o 17:00 predstavia v Zlatých Moravciach.
Poznáme nášho súpera v osemfinále Slovnaft Cupu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Belasí sa predstavia v Kodani 9. decembra o 21:00.
Slovan privíta PAOK FC vo štvrtok 25. novembra o 18:45.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.