Úvod Správy Rozhodol Milinkovič

Rozhodol Milinkovič

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v dohrávanom stretnutí nad FC ViOn Zlaté Moravce 2:1.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v dohrávanom stretnutí nad FC ViOn Zlaté Moravce 2:1. O oba góly domácich sa postaral v úvodnej dvadsaťminútovke Marko Milinkovič.

Slovanu vyšiel úvod presne podľa predstáv a už v piatej minúte boli belasí vo vedení. Milinkovič totiž využil zaváhanie súperovej obrany, prekazil jej rozohrávku a prekonal brankára Kováča – 1:0.  Domáci nepoľavili ani naďalej, avšak hra bola v nasledujúcej desaťminútovke veľmi často prerušovaná. Aktivita sa Slovanu vyplatila a po faule na Čikoša v pokutovom území sme kopali pokutový kop. Jeho exekútorom bol Marko Milinkovič, ktorý nezaváhal a poslal Slovan do dvojgólového vedenia. V 25. min unikol hosťom Peltier, našiel vo vyloženej šanci Kubíka, ale ten z tesnej blízkosti bránku súpera prepálil. Neujala sa ani šanca na opačnej strane, keď Nikoličovu hlavičku zachránila domáca obrana až na bránkovej čiare. V ďalších minútach prvého polčasu sa nebolo veľmi na čo pozerať, hra bola rozkúskovaná a bez väčších príležitostí. Posledných päť minút úvodného dejstva prinieslo osmelenie sa hostí, ktorí si vypracovali dve pološance, no obrana Slovana s nimi veľa práce nemala. Skórovať ale mohol v 42. min Žofčák, ktorého zblokovaná rana zaskočila Kováča, no na jeho šťastie mierila iba tesne mimo.

Po zmene strán sa obraz hry výrazne nezmenil. Slovan si umne držal vedenie a ViOn sa do útoku priveľmi neosmeľoval. V 52. min predviedol nádherný zákrok Perniš, ktorý končekmi prstov vyrazil Charizopulosovu delovku z hranice pokutového územia. O šesť minút neskôr Milinkovič vyškolil obranu súpera, posunul loptu na voľného Peltiera a ten už mieril osamotený na Kováča. V rozhodnom okamihu ho ale zradil terén a jeho málo razantné zakončenie nemalo nádej na úspech. Gólovú príležitosť mal v 67. min na svojej kopačke aj striedajúci Valenta. Ten najprv spracoval dlhý pas od Orávika, následne ohrozil Perniša, ktorý však bol aj tentoraz pozorný. O štyri minúty neskôr mal domáci brankár opäť plno práce, pretože jeho pozornosť skúšal po krásnej akcii na jeden dotyk Valenta. Snaha hostí pokračovala a v 82. min mohlo byť 1:2. Slovanisti mohli iba opäť bozkávať Pernišove ruky, keď Sabovu ranu výskokom krásne vyboxoval na roh. Aj on už bol prikrátky na zakončenie Charizopulosa po veľkej chybe domácich obrancov.  Defenzíva belasých totiž nechala Zlatomoravčanom mnoho miesta na kombináciu a po viacerých výmenách sa k lopte dostal Charizopulos, pre ktorého bola malina z azda siedmich metrov prepáliť Perniša. V závere súboja mal hetrik na dosah Milinkovič. Sám proti Kováčovi ale zaváhal.

ŠK Slovan Bratislava - ViOn Zlaté Moravce 2:1 (2:0)

Góly: 5. a 19. Milinkovič (druhý z 11 m) – 85. Charizopulos

Žlté karty
: 87. Peltier - 34. Pintér

Domáci: Perniš - Jablonský, Hudák, Gorosito, Čikoš - Kolčák, Žofčák (46. Bagayoko (76. Ďuriš)) - Štefánik, Kubík, Milinkovič (90. Halenár) - Peltier

Hostia: Kováč - Pintér, Pavlenda, Mujkoš, Nikolič – Ďuričič (74. Sabo), Charizopulos, Szöke – Mikinič (63. Mikinič), Orávik – Pavelka (63. Valenta)

Rozhodovali: Valášek – Vorel, Žákech