Úvod Správy Postup cez lídra druhej ligy

Postup cez lídra druhej ligy

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v prestrelke štvrtého kola Slovnaft Cupu nad MFK Skalica 5:3

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v prestrelke štvrtého kola Slovnaft Cupu nad MFK Skalica 5:3 a postúpil do ďalšej fázy súťaže. Góly za belasých strieľali Kolčák, Halenár, Vittek a Kubík.

Hneď od úvodných minút sa Slovan snažil o aktívnu hru smerom dopredu a góly viseli na vlásku. Najprv to bola šanca Žofčáka, ktorú na roh odvrátil posledný obranca domácich, následne zaujala i príležitosť Bagayoka. Šancí neubúdalo, avšak do dvadsiatej minúty pohrozili dvakrát aj domáci. Zmena skóre prišla s úderom 24. min a to po dorážke Kristiána Kolčáka, na ktorú brankár Fišan nemal nárok. Slovan na zvýšenie svojho náskoku dlho nečakal. Defenzíva súpera totiž nechala mnoho priestoru na zakončenie skúsenému Jurovi Halenárovi a ten sa z prvej nemýlil – 0:2. Domáci sa nemienili vzdať a z protiútokov niekoľkokrát pohrozili. Šesť minút pred koncom prvého dejstva ale opäť zapracoval Halenár, ktorý poslal krížom cez pásmo súpera peknú prihrávku priamo na Vitteka a ten zvýšil na 3:0. V tomto momente sa zdalo, že domáci dostali KO, no nebola to pravda. Ešte v samom závere mohli Záhoráci korigovať stav, ale Perniš svoj tím podržal.

Ani v druhom dejstve nebola o góly núdza. Na 4:0 z pohľadu belasých zvyšoval v 51. min Vittek pekne umiestnenou hlavičkou a nikto by nepovedal, že z tohto zápasu odídu Skaličania s dobrým výsledkom. Domáci ale nestratili odhodlanie a to im aj s dávkou šťastia prinieslo už o desať minút neskôr zníženie na 1:4. Center z pravej strany totiž chcel odvrátiť Bagayoko, loptu ale zatočil presne za Perniša. Snaha Skalice slávila úspech aj v 75. min, kedy striedajúci Jakúbek vyskočil v šestnástke najvyššie a hlavou usmernil krásny center za brankára belasých. Slovan mierne hazardoval so svojim náskokom aj naďalej, našťastie však prišiel poisťujúci piaty gól, tentoraz z kopačky Kubíka. Ten jedenásť minút pred záverom riadneho hracieho času poslal po zemi prudkú ranu, ktorá sa zastavila až za Fišanom. Svoje posledné slovo ale ešte nepovedali domáci. Tí päť minút pred koncom upravili skóre na konečných 3:5 zásluhou Konečného, ktorý v sklze poslal loptu za Perniša. Slovan si tak vybojoval cenné víťazstvo a postup do ďalšieho kola Slovnaft Cupu.

MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava 3:5 (0:3)

Góly: 62. Bagayoko (vla.), 75. Jakúbek, 85. Konečný – 24. Kolčák, 25. Halenár, 39. a 51. Vittek, 79. Kubík

Žlté karty: 53. Vaško, 90. Jakúbek – 90.+ Jakúbek

Domáci: Fišan – Čavojský, Konečný, Černek (46. Šefčík), Majerník – Neoveský, L. Švrček, Vaško, Šebesta – Petrovský (78. Kleiber), Ulrich (46. Jakúbek)

Hostia: Perniš – Gorosito, Bagayoko, Kolčák, Hudák – Štefánik (82. Jakúbek), Žofčák (86. Gašparovič), Milinkovič, Jablonský – Vittek (76. Kubík), Halenár

Rozhodovali: Ježík – Sluk, Chládek