Úvod Správy Presvedčivý triumf nad Košičanmi

Presvedčivý triumf nad Košičanmi

ŠK Slovan Bratislava si napravil chuť jasnou domácou výhrou nad Košicami rozdielom troch gólov.

ŠK Slovan Bratislava si napravil chuť jasnou domácou výhrou nad Košicami rozdielom troch gólov – 3:0. O góly belasých sa postarali Kolčák, Kubík a Halenár.

Slovanistom po dlhšom čase vyšiel vstup do zápasu podľa očakávania a už v 12. min sa ujali vedenia gólom Kolčáka. Ten dostal naozaj okulahodiacu prihrávku za obranu hostí a nezaváhal – 1:0. Slovan tento gól povzbudil a do súpera sa pustil s ešte väčšou vervou. Už o štyri minúty neskôr mohol zakončiť hlavou Peltier, avšak Štefánikov center nezachytil. Belasí hrali v pohode i naďalej a ich náskok mohol navýšiť v 27. min Kubík. Zakončovateľ Slovana pálil po štandardnej situácii, avšak zákrok hosťujúceho gólmana bol  vskutku efektívny. O päť minút neskôr skúšali Košičania zaskočiť slovanistov z rohového kopu, Perniš loptu pohotovo vyboxoval do bezpečnej vzdialenosti. Nasledujúce minúty priniesli vyrovnaný priebeh a hru medzi šestnástkami. V závere prvého polčasu Žofčák vyzval do šprintu Peltiera, no ten stál v ofsajde, a tak bol jeho útok zastavený. Prišiel ale nadstavený čas a v ňom sa domáci presadili po druhý raz. Svoj čuch na góly predviedol František Kubík, ktorý nadvihol na neho letiacu loptu a gólman Košíc nemal šancu na zákrok. Mužstvá tak šli do kabín za stavu 2:0 pre Slovan.

Domáci sa snažili o aktívnu hru aj po zmene strán. V 52. min Kubík centroval na Niňaja, ale obranca Slovana spred šestnástky mieril tesne nad. O štyri minúty neskôr musel z ihriska vynútene odísť zranený Igor Žofčák, ktorého miesto zaujal Karol Mészáros. V 59. min Košičania dopravili loptu za Pernišov chrbát, ale ich radosť veľmi razantne schladil ofsajdový verdikt hlavného arbitra. Z nasledujúcej akcie ohrozil Stijakoviča Soumah, no neujala sa ani jeho strela, ani následná snaha o dorážku. Sedemdesiata minúta priniesla obrovskú šancu Diabyho, aj tentoraz ale úradoval ofsajdový verdikt, no Perniš zostal pozorný a situáciu s prehľadom vyriešil i bez neho.  Košičania sa s pribúdajúcimi minútami čoraz viac tlačili pred Perniša, no aj vďaka našej pozornej defenzíve boli úplne bezzubí. Naopak, udrieť sa podarilo Slovanu a to v 82. min zásluhou Halenára. K vyše stogólovému kanonierovi sa odrazila lopta po strele Kubíka a on osamotený pred odkrytou bránkou nemal problém zvýšiť náskok belasých na 3:0. Následne sa do stopercentnej tutovky dostal aj Mészáros, ale jeho snaha gólovú radosť nepriniesla. Záver stretnutia už výraznejšie vzrušenie nepriniesol, a tak si Slovan ustrážil svoje jasné vedenie.

Slovan Bratislava - MFK Košice 3:0 (2:0)

Góly: 12. Kolčák, 45.+1 Kubík, 82. Halenár

Žlté karty: 89.Jablonský, 90. Lásik - 50. Ostojić , 53. Huk

Domáci: Perniš - Kolčák, Niňaj, Hudák, Jablonský - Lásik, Štefánik – Žofčák (56. Mészáros), Soumah (63. Halenár), Kubík – Peltier (83. Grendel)

Hostia: Stijakovič - Kavka, Ostojič (54. Vancák), Bašista, Šinglár - Korijkov, Huk - Novák, Haskič, Viazanko (64. Skvašík) – Škutka (37. Diaby)