Úvod Správy Spomenuli si na minuloročné finále

Spomenuli si na minuloročné finále

Erik Grendel: „Nemali sme si z čoho vyberať, všetky mužstvá sú kvalitné. Duely s Trnavou sú však vždy veľmi špecifické.“

Až štyrikrát sa stretneme na jar s rivalom z Trnavy. Úvodné kolo bude patriť práve derby, v lige na Spartak narazíme ešte v máji. Aby toho nebolo málo, žreb nám „červeno-čiernych“ prisúdil ako súpera na aprílový semifinálový dvojzápas v Slovenskom pohári.

„Nemali sme si z čoho vyberať, všetky mužstvá sú kvalitné. Duely s Trnavou sú však vždy veľmi špecifické. Súper sa nám bude chcieť revanšovať za minuloročné finále, ktoré mu nevyšlo, resp. nám sa vydarilo na výbornú. Teším sa. Verím, že obidve stretnutia sa uskutočnia pred výbornou kulisou a fanúšikom sa odvďačíme výsledkom, ktorý nám zaručí postup do finále,“ skonštatoval na margo súpera stredopoliar Erik Grendel.

S Trnavou sme sa stretli vo finále tejto súťaže minulý rok, kedy „belasí“ uštedrili súperovi lekciu v podobe debaklu 6:0. „Aj napriek dlhej ceste bolo našich fanúšikov v Michalovciach dosť a veľmi nám pomohli. Verím, že aj teraz budú našim dvanástym hráčom a spolu vybojujeme pekný výsledok pre Slovan,“ zaspomínal si bývalý kapitán slovenskej reprezentácie do 21 rokov.

Vzhľadom na fakt, že Slovan momentálne okupuje piate miesto v Corgoň lige, dostávajú duely v Slovenskom pohári ešte väčšiu vážnosť. „Určite áno. Popredné priečky sú nám trochu vzdialené a do Európy je najjednoduchšia cesta práve cez Slovenský pohár. Tento cieľ máme pred sebou a za ním pôjdeme,“ poznamenal Grendel.

Chlapci si v kabíne v súvislosti so žrebom pripomenuli aj minuloročné finále. „Hovorili sme o tomto zápase. Povedali sme si, že náš čakajú dve pekné stretnutia. Taký výsledok je však veľmi ťažké zopakovať. Trnava bude silnejšia ako v minulej sezóne, navyše tentokrát nastúpime proti sebe v dvojzápase. Najskôr musíme hrať doma predovšetkým bez inkasovaného gólu a vytvoriť si čo najlepšiu pozíciu do odvety,“ doplnil niekdajší hráč Dubnice.

Imponuje mu Koro Kone

Pravdou je, že Spartak po prestavbe kádra disponuje v súčasnosti už úplne iným mužstvom, ktoré je po jeseni v tabuľke na 4. mieste. „Mne sa z ich tímu páči Koro Kone, ktorý je výborne fyzicky pripravený a skvele si rozumie s loptou. V strede ihriska je výborný a behavý futbalista Roman Procházka, dopĺňa ho skúsený Marek Kaščák. Majú vyvážené mužstvo a sú právom v tabuľke tam, kde sú,“ vymenoval osobnosti trnavského kádra Erik Grendel.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v piatok o 17:00 predstavia v Zlatých Moravciach.
Poznáme nášho súpera v osemfinále Slovnaft Cupu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Belasí sa predstavia v Kodani 9. decembra o 21:00.
Slovan privíta PAOK FC vo štvrtok 25. novembra o 18:45.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.