Úvod Správy V derby jasný triumf Trnavy

V derby jasný triumf Trnavy

ŠK Slovan Bratislava podľahol na pôde trnavského Spartaka vysoko 0:4.

ŠK Slovan Bratislava podľahol na pôde trnavského Spartaka vysoko 0:4. Domáci si svoj triumf zabezpečili prakticky už v prvom polčase.

Domáci začali aktívne hneď od úvodných minút a snaha sa im vyplatila. Už v 10. min totiž dokázal strelou k vzdialenej žrdi usmerniť loptu za Perniša Vlasko a Trnava sa ujala vedenia. Slovan kopil chyby aj naďalej a v 25. min prišlo predčasné rozhodnutie súboja. Mikovič dostal peknú prihrávku za obranu, ručnú brzdu v šestnástke zatiahol Bagayoko a okrem červenej karty sa prizeral na nariadenie pokutového kopu. Jeho exekútorom bol Sabo a na dobre mierenú ranu bol Perniš prikrátky. Hostia boli od tohto momentu jasne zarazení a hra Slovana nemala žiadne proporcie konkurencieschopnosti. V 37. min pohrozil Mikovič, ale brankár belasých bol pozorný. V závere prvého polčasu mal gól na kopačke Jablonský, ktorý síce prekonal brankára súpera, ale loptu namieril iba do tyče.

Po zmene strán sa slovanisti snažili tlačiť do útoku už aj s podporou Milinkoviča. V 57. min chcel zužitkovať moment prekvapenia Peltier, ale k strele sa nedostal. Naopak, Trnava hrala vo veľkej pohode a nečakala dlho na navýšenie svojho náskoku. V 68. min dostal Jendrišek prihrávku priamo pred Perniša a hoci ho obklopovala dvojica našich obrancov, dostal sa aj k strele na 3:0. V závere stretnutia boli aktívnejší domáci, Perniš ale Slovan viackrát podržal. Zaujal najmä jeho zákrok z 85. min po strele Mikoviča. Na ranu Casada o dve minúty neskôr ale nemal ani on nárok. Po peknej kombinácii Trnavčan vypálil delovku a bolo 4:0, čo je aj konenčný rezultát 138. derby.

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 4:0 (2:0)

Góly: 10. Vlasko, 27. Sabo (z 11 m), 68. Jendrišek, 87. Casado.

Žlté karty: Sabo - Soumah, Milinkovič, Mészáros

Červená karta: 25. Bagayoko

Domáci: Rusov - Janečka, Bortel, Tóth, Čonka - Jendrišek, Sabo (76. Siva), Casado, Mikovič - Vyskočil (65. Špalek), Vlasko (80. Bališ)

Hostia: Perniš – Bagayoko, Hudák, Kolčák, Jablonský – Milinkovič (46. Mészáros), Grendel, Štefánik, Žofčák – Peltier (79. Kubík), Soumah (28. Vrablec)

Rozhodovali: Samotný

Divákov: 2795

Elektronické vydanie bulletinu na dnešný zápas.
Belasí v sobotu o 18:00 vyzvú MŠK Žilina.
Zajtra nás čaká špeciálny zápas, ktorým oslávime dnešné 105. klubové narodeniny!