Úvod Správy Koniec zlej série - vyhrali sme v Ružomberku!

Koniec zlej série - vyhrali sme v Ružomberku!

ŠK Slovan Bratislava pretrhol čiernu sériu na pôde predposledného Ružomberka, keď zvíťazil 2:1.

ŠK Slovan Bratislava pretrhol čiernu sériu na pôde predposledného Ružomberka, keď zvíťazil 2:1. Vyrovnávajúci gól belasých padol po teči domáceho Práznovského, o víťazstve Slovana rozhodol hlavou v 62. min Peltier.

Už v 3. min vyštartoval proti Lešňovskému Soumah, jeho strela bola vyrazená na rohový kop. Hostia držali aj naďalej loptu viac na svojich kopačkách. Prvá väčšia príležitosť Ružomberka prišla v 17. min, keď Janič vysunul loptu na Manceho a ten strelou z uhla natiahol Perniša. O desať minút neskôr mohol ísť do úniku Milinkovič, jeho snahu ale zastavil ofsajdový verdikt. Nedôslednosť v belasej defenzíve sa prejavila v 37. min. Po rohovom kope sa lopta dostala až k nepokrytému Vavríkovi a ten ju hlavou usmernil presne k ľavej tyči. Gólman Slovana nemal šancu na zákrok – 1:0. Vyrovnanie ale na seba nenechalo dlho čakať, paradoxne sa oň postarali opäť domáci. Center Milinkoviča si totiž hlavou do siete zrazil Práznovský. K prvému polčasu nastavil rozhodca jednu minútu, ale počas nej sa už nič dramatické neudialo, a tak sa šlo do šatní za nerozhodného stavu.

V druhom dejstve chceli udrieť ako prví domáci. Takmer sa im to aj podarilo, pretože v 53. min sa do útoku predral Zreľák a zo šestnástky napálil loptu smerom na Perniša. Viac ako rohový kop ale nevybojoval. Inak to bolo na opačnej strane v 62. min. Peltierovi totiž pristála na hlave ideálne centrovaná lopta od Bagayoka a nebol pre neho problém poslať belasých do vedenia. Ako inak, aj tento zásah padol po peknej hlavičke. Lešňovský síce na loptu dočiahol, ale jeho zákrok účinný nebol. Slovan v aktivite nepoľavil ani naďalej. V 74. min Štefánik zakombinoval s aktívnym Soumahom, ten napriahol svoju strelu spoza šestnástky, ale Lešňovský zostal pozorný. Nasledujúce okamihy ale patrili domácim a Perniš i jeho obrana moholi ďakovať šťastným hviezdam, že neinkasovali. V 83. min mal vyrovnanie na kopačke Nagy, ktorý prekĺzol pomedzi defenzívu Slovana a vystrelil tesne vedľa ľavej tyče našej bránky. Ešte bližšie ku gólu bol dve minúty pred koncom riadneho hracieho času Turčák. Lopta prepadla Hudákovi po centri z ľavej strany pomedzi nohy a zastavila sa asi päť metrov od belasej svätyne. Turčák mal dostatok času i priestoru, nepochopiteľne ale bránku netrafil. V závere sa už našťastie domáci nepresadili, a tak si Slovan po dlhočiznej sérii neúspechov konečne pripísal vytúžené tri body.

MFK Ružomberok - Slovan Bratislava 1:2 (1:1)

Góly: 37. Vavrík – 40. Práznovský (vl.), 62. Peltier (Bagayoko)

Žlté karty: 9. Milinkovič , 19. Gorosito

Zostavy:

Domáci: Lešňovský – Ondrek (58. Habánek), Kružliak, Práznovský, Lovás – Nagy, Vavrík – Turčák, Janič (79. Lupták), Zreľák – Mance (54. M. Almaský)

Hostia: Perniš – Bagayoko, Gorosito (46. Hudák), Kolčák, Jablonský – Grendel, Štefánik (85. Lásik) – Milinkovič, Peltier, Žofčák – Soumah (77.Halenár)

Rozhodovali: Chmura – Hancko, Špivak

Divákov: 1851

Elektronické vydanie bulletinu na dnešný zápas.
Belasí v sobotu o 18:00 vyzvú MŠK Žilina.
Zajtra nás čaká špeciálny zápas, ktorým oslávime dnešné 105. klubové narodeniny!