Úvod Správy O prehre rozhodol druhý polčas

O prehre rozhodol druhý polčas

ŠK Slovan Bratislava podľahol na Pasienkoch Sparte Praha 0:3 a na víťazstvo v Európskej lige tak stále iba čaká.

Federálne derby sa začalo zostra na trávniku i na tribúnach. Slovan sa dral do útoku od úvodného výkopu. K precíznejšiemu zakončeniu ale nedošlo. Následne zatlačili hostia, ale slovanisti obetavo zblokovali strely Lafatu i Dočkala. V 16. min kopali z asi 20 metrov priamy kop belasí, jeho exekútorom bol Halenár. Trafil ale iba do vyskakujúceho múru Sparťanov. O tri minúty neskôr si Kolčák nerozumel s Pernišom a takmer to využil súper. Štastie stálo na strane belasých aj v 21. min, keď Nhamoinesu trafil z bezprostrednej blízkosti brvno Pernišovej bránky. V ďalších minútach sa hra upokojila, tímy sa oťukávali najmä medzi šestnástkami. Slovan skúšal zaskočiť súpera dlhými loptami a prihrávkami za obranu. Pekný pokus vyslal na Bičíka v 36. min Grendel, brankár Sparty ale loptu vytesnil nad svoju svätyňu. Hneď vzápätí mohol ísť do úniku Soumah, zastavil ho však ofsajdový verdikt rozhodcu. V 42. min stretnutie na takmer ¾ hodinu prerušil konflikt fanúšikovských táborov a hráči museli zájsť do útrob Pasienkoch, kým sa situácia nevyriešila. Delegát UEFA následne nariadil v súboji pokračovať .

Druhý polčas priniesol presne rovnaký obraz hry ako prvý. V 52. min sa Soumah preštrikoval cez defenzívu Sparty, jeho center ale vystihol brankár Bičík. O tri minúty neskôr zachytil Krejčí zdanlivo stratenú loptu a narobil s ňou Pernišovi riadne problémy. Rozvlnila sa ale iba postranná sieť našej bránky. Hneď vzápätí bola situácia iná. Dieru v obrane využil Konaté a z desiatich metrov poľahky prestrelil padajúceho brankára domácich. Tento moment bol studenou sprchou pre Slovan, ktorému nepomohlo ani striedanie. V 61. min totiž Konaté na dvakrát vybojoval loptu od Gorosita a v sklze dorazil loptu za Perniša po druhý raz – 0:2. V 72. min kopali hostia rohový kop a vietor ho zatočil až na bočnú sieť domácej bránky. Aj pri ďalšej akcii musel byť Perniš pozorný, pretože Dočkalova rana z hranice šestnástky mala atribúty gólovej strely. O štyri minúty neskôr mohli slovanisti streliť svoj prvý zásah v Európskej lige. Peknú akciu v šestnástke súpera zakončil Kubík, no mieril iba tesne nad. Zatiaľ, čo Slovan sa trápil, Sparte už zakončenia šli ako po masle. V 82. min Konaté prešprintoval obranu belasých, poslal loptu do ohňa, kde stál pripravený Krejčí a v sklze dopravil loptu po tretí raz do siete. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času zahodil stopercentnú tutovku Fořt. Po chybe hosťujúceho brankára sa k nemu dostala lopta ako na podnose s opustenou bránkou. Český zakončovateľ ale pridlho váhal so strelou, po príprave loptu napokon bránku hostí netrafil. V samom závere hlavičkoval po rohovom kope Vácha a jeho zásah nemal ďaleko od gólu, Perniš ale tentoraz zasahovať nemusel.

Slovan Bratislava - Sparta Praha 0:3 (0:0)

Gól: 56. Lafata, 61. Konaté, 82. Krejčí

Domáci: Perniš - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Čikoš - Lásik - Žofčák, Halenár (79. Fořt), Grendel (76. Hudák), Jablonský (59. Kubík) - Soumah

Hostia: Bičík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha - Konaté, Matějovský (80. Vacek), Dočkal (90.+ Mareček), Krejčí – Lafata (87. Přikryl)

Rozhodovali: Strombergson – Gustavsson, Flink, Brogevik (všetci Švédsko)

Divákov: 6891

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.