Úvod Správy V dohrávke prehra s Trenčínom

V dohrávke prehra s Trenčínom

ŠK Slovan Bratislava v dohrávke druhého kola na Pasienkoch nestačil na AS Trenčín.

ŠK Slovan Bratislava v dohrávke druhého kola na Pasienkoch nestačil na AS Trenčín, ktorému podľahol 0:2.

Úvod zápasu sa niesol v opatrnom duchu. Hostia v prvej desaťminútovke dostali do niekoľkých pološancí, najmä vďaka priamym kopom zo stredných vzdialeností. Perniš však tamer nemusel zasahovať. Slovan si prvú príležitosť vypracoval v 22. min, keď od rohovej zástavy centroval do šestnástky Jablonský. Kubík síce vyskočil najvyššie, avšak jeho zakončenie letelo iba tesne nad. Už o pár minút neskôr mal podobnú šancu na svojej hlave aj Peltier, ktorého pekne našiel Kubík. Lopta ale skončila iba vo Vozárovom náručí. Obrovská chyba ale prišla hneď vzápätí na opačnej strane, kde lopta preskočila okolo Niňaja a tým vznikla čistá šanca pre hostí. Mišák mal pred sebou úplne voľný priestor a nikým nekrytý pálil z hranice šestnástky priamo na Perniša. Ten síce loptu vyrazil pred seba, no belasá defenzíva si neporadila ani s dorážkou, a tak už Mišákovi naozaj nič nestálo v ceste k skórovaniu. Aj po tomto momente nasledoval medzišestnástkový futbal bez zaujímavejších okamihov. Sedem minút pred uplynutím času určeného pre prvý polčas spravil vo vlastnej šestnástke hrubú chybu Štefánik, našťastie však jeho zaváhanie stihol odčiniť Grendel, ktorý poslal loptu do rohu ihriska. V 41. min skúsil šťastie po Peltierovej prihrávke z asi dvadsiatich metrov Milinkovič. Vôbec nie zlý pokus  mu na rohový kop zmaril Šemrinec. V samom závere prvého polčasu prišla ešte jedna tutovka Trenčína, po prihrávke z rohu pálil Hajradinovič, ktorého strela sa obšuchla o chrbát Kolčáka a skončila na ľavej tyči Pernišovej bránky. Z nasledujúceho protiútoku sa snažil vycvičiť obranu súpera Peltier, bránku hostí ale minul. Vyrovnanie mal na kopačke z rohového kopu Kolčák, odrazenú loptu napálil síce veľmi razantne ale iba tesne vedľa.

Ani po zmene strán sa obraz hry, žiaľ, nezmenil. Do 55. min sa na ihrisku nepodarilo ani jednému tímu predviesť zaujímavejšiu akciu, no následne domáci trestuhodne chybovali. Kolčákov „luft“ okamžite zužitkoval da Silva, keď sa ocitol zoči-voči Pernišovi a loptu napálil k pravej žrdi – 0:2. V závere 59. min mal zníženie na kopačke Milinkovič. Akciu vypracovalo trio Soumah-Fořt- Kubík. Práve od posledného menovaného sa center dostal až k nepokrytému Milinkovičovi, ten ale z vynikajúcej pozície minul. Ďalšiu šancu na zníženie mali slovanisti v 70. min po chybe Čögleya. Po Fořtovom centri totiž tento Trenčan hlavou poslal loptu iba veľmi slabo na svojich spoluhráčov a predbehnúť ich mohol Kubík. Všetko napokon vyriešil pohotový Šemrinec. Nasledujúce minúty patrili hosťom, ani da Silva, ani Simon ale svoje gólovky nezužitkovali. V závere sa Slovan snažil o tlak, no rovnako ako počas celého stretnutia, kombinačne nebol schopný prekvapiť dobre zorganizovaných hostí. Trenčín si tak z Pasienkov odniesol plný bodový zisk.

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 0:2 (0:1)

Góly: 27. Mišák, 55. M. da Silva

Žlté karty: 31. Peltier– 33. Kleščík, 64. Mišák

Domáci:  Perniš – Čikoš, Niňaj, Kolčák, Jablonský – Štefánik, Grendel – Peltier (46. Fořt), Milinkovič (88. Lásik), Soumah – Kubík (73. Žofčák)

Hostia: Šemrinec – Čögley (84. Mondek), Kleščík, R. da Silva, Lawrence – Mišák (74. Guba), Hajradinovič, Lobotka, Holúbek – Simon (88. Opatovský), da Silva.

Rozhodovali: Hrčka – Vorel, Bobko