Úvod Správy Najťažšie kondičné sústredenie v živote zvládol na jednotku

Najťažšie kondičné sústredenie v živote zvládol na jednotku

Filip Kiss: „Je pravdou, že hráči príliš kondičné sústredenia neobľubujú. Ja nie som výnimkou.“

Tréningy na naberanie kondície patria medzi najneobľúbenejšie činnosti futbalistov, s ktorou sa niektorí vyrovnávajú lepšie, iní horšie. Jedným z najpozitívnejších príkladov z kabíny „belasých“ je stredopoliar Filip Kiss, ktorý dominoval vo vytrvalostných disciplínach počas pobytu vo Vysokých Tatrách.

„Je pravdou, že hráči príliš kondičné sústredenia neobľubujú. Ja nie som výnimkou. Zvyknem sa však už v decembri individuálne pripravovať, a potom túto fázu prípravy zvládam omnoho ľahšie,“ povedal pre oficiálny klubový portál slovenský reprezentant do 21 rokov.

Tréner Karel Jarolím sľuboval už počas jesene veľmi náročnú prípravu. Svoje slová plní zatiaľ do bodky. „Musím priznať, že to bolo zrejme jedno z najťažších sústredení, aké som kedy zažil. Zrejme dokonca najnáročnejšie,“ vysvetlil Kiss, no zároveň dodal: „Čakal som však, že to bude ešte o čosi tvrdšie.“

Na otázku, čo bolo vo Vysokých Tatrách najnepríjemnejšie, nádejný stredopoliar bez okolkov odpovedal: „Určite aquahity. Sú to vaky naplnené vodou až do hmotnosti dvadsať kilogramov. S nimi sme behali do strmého kopca. Nebolo to jednoduché, dostali sme naozaj poriadne zabrať.“

Vynikajúcou vytrvalosťou sa však prezentovali aj iní hráči z kádra. „Išlo to aj Karimovi Guédému. Niekedy sme sa aj doberali,“ vyzdvihol svojho spoluhráča Filip Kiss, ktorý by sa s takýmto prístupom uživil aj v atletike. „Radšej by som však zotrval pri futbale,“ so smiechom skonštatoval 21-ročný futbalista.

Zápas s Prešovom nedohral

Hoci patril na sústredení medzi najaktívnejších, čerešničku na torte pobytu vo forme prípravného zápasu s Tatranom Prešov (1:1) si úplne nevychutnal. Nastúpil síce po prestávke, no z ihriska zišiel už v 63. min. „Mal som silne nakopnutú píšťalu a do duelu som nastúpil s tým, že uvidíme, ako sa budem cítiť. Keďže ma to bolelo pri každom súboji, išiel som radšej dolu. Nie je to však nič vážne,“ vysvetlil Kiss. Slovan Bratislava odohrá ďalšie prípravné stretnutie už v sobotu o 11:00 na umelom trávniku na Pasienkoch proti maďarskému tímu Lombard Pápa. Vstupné je voľné a všetci fanúšikovia belasých sú srdečne vítaní.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v piatok o 17:00 predstavia v Zlatých Moravciach.
Poznáme nášho súpera v osemfinále Slovnaft Cupu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Belasí sa predstavia v Kodani 9. decembra o 21:00.
Slovan privíta PAOK FC vo štvrtok 25. novembra o 18:45.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.