Úvod Správy Juniori si rozdelili body so Sencom

Juniori si rozdelili body so Sencom

Juniori Slovana si pripísali druhú remízu v sezóne a po siedmom kole figurujú na štvrtej priečke druhej ligy.

Juniori Slovana inkasovali v dueli siedmeho kola druhej najvyššej slovenskej súťaže proti Sencu prvý gól už v úvode zápasu a museli tak otáčať nepriaznivý stav. Nakoniec sa zverencom Jozefa Majoroša podarilo vybojovať aspoň bod za remízu 1:1.

Do stretnutia vstúpili aktívnejšie domáci hráči, ktorí si vypracovali dve dobré šance po Mikušových akciách na pravom krídle, ale Kostolanský v bráne hostí sa dobre rozchytal. Hostia sa dostali k slovu v ôsmej minúte, keď Konnsimbal hlavou namieril tesne nad bránu. Svoju nepresnú hlavičku napravil o tri minúty neskôr, keď na dva razy prekonal Polačeka - 0:1. Po polhodine hry sa slovanisti dostali do najväčšej šance prvého polčasu. Lukáš Gašparovič si obhodil obrancov hostí, nacentroval na zadnú tyč, kde nabiehal Filip Ďuriš, ktorý však zblízka hlavičkoval iba do brankára. V závere prvého dejstva mal Ďuriš príležitosť na reparát, ale na dvakrát nedokázal prekonať skvele chytajúceho gólmana Senca.

V druhom polčase začali belasí preberať kontrolu nad hrou a vytvárili si príležitosti. Jedinú premenenú šancu videli diváci v Prievoze v 62. min, keď Rajmund Mikuš nenápadne prebehol po pravom krídle a prestrelil Kostolanského - 1:1. V 70. min to vyskúšal z diaľky Jakúbek a namieril iba tesne nad. Pár minút pred koncom sme ešte videli po jednej veľkej šance na každej strane. Najprv po Tomovičov pokus zblízka Polaček vytlačil na roh a na druhej strane poslal Jakúbek z dobrej pozície loptu vysoko nad.

ŠK Slovan Bratislava juniori - ŠK Senec 1:1 (0:1)

Góly:  62. Mikuš – 11. Konnsimbal

ŽK: 41. Polaček – 16. Bedecs, 45. Lénárth, 65. Konnsimbal, 90. Kostolanský