Úvod Správy Prvá prehra juniorov

Prvá prehra juniorov

Juniori Slovana boli blízko k predĺženiu víťaznej série na ihriskách súperov, ale napokon si zo Šale nevezú ani bod.

Juniori Slovana mali veľmi dobre rozohratý zápas 6. kola druhej najvyššej súťaže. Zverenci Jozefa Majoroša dlho držali tesný jednogólový náskok, v závere zápasu však dvakrát inkasovali a pripísali si prvú prehru v ligovom ročníku.

Prvé vzrušenie priniesla už štvrtá minúta, keď pekný prienik podnikol Mikuš a centroval do šestnástky Tichému, ktorému však nevyšlo spracovanie lopty. Ďalšia zaujímavá situácia prišla po štvrťhodine hry, keď zo strednej vzdialenosti nebezpečne strieľal Jakúbek, brankár Kolmokov sa ale natiahol k žrdi a loptu smerujúcu do brány vyrazil. Domáci mohli otvoriť skóre po následnom protiútoku, Čurgali z dobrej pozície Polačeka nepreloboval a mieril len tesne nad brvno. Rušné minúty pokračovali – v 18. min zazvonilo brvno na domácej bráne po nádhernej strele Oravca, ktorému len pár centimetrov chýbalo ku gólovej radosti. Tá na seba nenechala dlho čakať – v 22. min začal akciu Oravec, poslal presný center do šestnástky, kde sa presadil Simon Tichý a presne umiestnenou hlavičkou rozvlnil sieť – 0:1.

V druhom polčase pokračovala naša juniorka v aktívnej hre z prvého dejstva. Oravec mohol v 52. min zvýšiť náskok hostí, strelu z 25 metrov však vyrazil brankár Šale. O dve minúty neskôr zakončil z hranice šestnástky Jakúbek, no tesne minul bránu. V 55. min sa domáci tešili z vyrovnania, gól však pre postavenie mimo hru neplatil. Hráčov Šale tento moment trochu prebral a vytvorili si platonický tlak. V 69. min. prišiel blesk z jasného neba – Gešnábel našiel presným centrom v šestnástke Nurkoviča, ktorý presnou strelou prekonal Polačeka. To však nebolo z hororového záveru všetko. V 88. min odpískal rozhodca penaltu v prospech Šale, ktorú premenil Nurkovič a stal sa domácim trojbodovým hrdinom.

Naši hráči síce takmer 70 minút držali skvelý výsledok, potom sa ale domáci znenazdajky chytili a pripísali si tri body za tesné víťazstvo. Pre juniorov Slovana je to veľká škoda, mali na dosah návrat na čelo tabuľky, nakoniec odišli smutní a bez bodu.

FK Slovan Duslo Šaľa - ŠK Slovan Bratislava juniori 2:1 (0:1)

Góly:  69. a 88. Nurkovič (druhý z PK) – 22. Tichý

ŽK: 45. Konopásek, 79. Nurkovič – 16. Jakúbek, 42. Oravec, 82. Ďuriš, 85. Sipľak, 87. Molnár, 90. Bagi