Úvod Správy Odveta nám nevyšla, Borisov nás predčil

Odveta nám nevyšla, Borisov nás predčil

ŠK Slovan Bratislava prehral v odvetnom stretnutí play-off Ligy majstrov s BATE Borisov 0:3.

ŠK Slovan Bratislava prehral v odvetnom stretnutí play-off Ligy majstrov s BATE Borisov 0:3. Do skupinovej fázy najprestížnejšej súťaže teda postúpil bieloruský majster.

Prvá veľká šanca prišla po Halenárovej chybe už v 6. min, keď súper využil nepozornosť našej defenzívy a Gordejčuk pálil na Perniša spoza obrancu. Brankár Slovana však svoj tím podržal. Borisov sa do ďalšej príležitosti dostal v 14. min po dlhom pase za obranu, Rodionov ale našťastie iba rozozvučal konštrukciu našej bránky. Bieloruský šampión sa stále tlačil do ofenzívy a o osem minút neskôr mohol presne zakončiť i Krivec. Perniš bol v týchto momentoch jednoznačne mužom zápasu. V 26. min mal gól na kopačke i Rodionov, keď si obhodil našu obranu, no spoza šestnástky našťastie mieril iba tesne vedľa. Z protiútoku pohrozili aj slovanisti a to po Halenárovom centri. Zakončoval hlavou Fořt, avšak jeho ranu vyrazil Černik mimo priestoru svojej bránky. V priebehu 31. až 35. min mali domáci viacero veľkých šancí, vo všetkých predviedol skvelý prehľad v hre Perniš a neinkasovali sme. V závere prvého polčasu ale nestačila ani jeho snaha a otvárací gól naozaj prišiel. Gordejčuk sa predral po skvelej prihrávke cez štvoricu našich obrancov a preloboval vybiehajúceho brankára Slovana – 0:1.

Po zmene strán mohol Slovan vyrovnať. V 53. min totiž prišiel roh a z neho hneď dve zakončenia, obe však skončili na dobre postavenom Černikovi, ktorého skôr zachránil reflex ako brankárske umenie. Nasledujúce minúty už ale opäť patrili domácim. V priebehu troch minút sa dostali do dvoch zakončení, v ktorých sa musel Perniš vytiahnuť, aby sme neprehrávali o dva góly. V 64. min chybil Grendel a po ňom i obrana Slovana a to hráči súpera okamžite využili. Rodionov sa dostal do ďalšieho zakončenia a z otočky napálil loptu do brvna našej svätyne. Veľký zlom a KO pre naše postupové šance znamenala 79. min, keď Soumah inkasoval druhú žltú kartu a predčasne putoval pod sprchy. Slovan bol v závere nútený ešte viac otvoriť hru a v desiatich mužoch to bolo prakticky nemožné. Borisov okamžite útočil a jeho snaha sa pretavila na gól v 84. min. Vtedy Jakovlev našiel nabiehajúceho Kriveca a pre neho bola malina prekonať Perniša. Ďalší gól prišiel hneď vzápätí. Rodionov sa dostal do ďalšej vyloženej príležitosti a tentoraz ňou nepohrdol. Z hranice šestnástky napálil loptu priamo k tyči bezmocného Perniša a tým definitívne ukončil zápas.

BATE Borisov - ŠK Slovan Bratislava 3:0 (1:0)

Góly: 41. Gordejčuk, 84. Krivec, 85. Rodionov

Žlté karty: Olechnovič, Lichtarovič - Soumah, Gorosito, Kolčák

Červená karta: 79. Soumah

Zostavy

Domáci: Černik - Chaguš, Poľjakov, Filipenko, Mladenovič - Lichtarovič (61. Aleksjevič) - Olechnovič, A. Voloďko - Gordejčuk (68. Jakovlev), Rodionov (87. Signevič), Krivec

Hostia: Perniš - Čikoš, Hudák, Gorosito, Jablonský - Kolčák, Grendel (83. Peltier) - Žofčák (46. Štefánik), Fořt (62. Vittek), Halenár - Soumah

Rozhodovali: Stark - Pickel, Schiffner

Divákov: 12 970

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:3.
Elektronické vydanie bulletinu na dnešný zápas.