Úvod Správy Play-off sme začali domácou remízou

Play-off sme začali domácou remízou

ŠK Slovan Bratislava remizoval v prvom stretnutí play-off Ligy majstrov s bieloruským BATE Borisov 1:1.

ŠK Slovan Bratislava remizoval v prvom stretnutí play-off Ligy majstrov s BATE Borisov 1:1. O vyrovnanie belasých sa postaral striedajúci kapitán Róbert Vittek.

Prvá veľká príležitosť Slovana prišla na prelome desiatej minúty. Hudák vtedy vrátil centrovanú loptu do pokutového územia, kde sa odrazila k úplne voľnému Fořtovi, avšak brankár Černik predviedol hneď na úvod zákrok zápasu. V trme-vrme sa už slovanisti k dorážke nedostali. Ďalšia šanca prišla hneď vzápätí, tentoraz mal príležitosť skórovať hlavou Žofčák, avšak ani jeho pokus sa neujal. V 16. min vyskúšal pozornosť súperovho brankára z veľkej diaľky Žofčák a Černik sa opäť riadne zapotil, aby jeho pokus päsťami vytlačil mimo priestoru svojej bránky. Veľmi nepríjemný moment priniesla 26. min, keď Dávid Hudák inkasoval žltú kartu za faul na hranici šestnástky. Následný priamy kop sledoval celý štadión so zatajeným dychom a všetci tak počuli opečiatkovanie Pernišovho brvna. V 33. min zahrávali hostia rohový kop, ktorý sa z odrazu dostal k Volodkovi a ten bez prípravy pálil tvrdý projektil na Perniša. Našťastie tesne minul. O štyri minúty neskôr sa cez Hudáka predral Rodionov a dostal sa až do nebezpečného zakončenia, ktoré rozvlnilo bočnú sieť našej bránky. Omnoho nešťastnejšia bola predposledná minúta prvého polčasu. Centrovanú loptu Krivetsa si do vlastnej bránky kolenom napálil Jablonský.

Po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil. Peknú loptu za obranu dostal v 53. min Grendel od Soumaha, avšak brankár súpera šancu skorým vybehnutím zmaril. Na opačnej strane pohrozil o tri minúty neskôr Rodionov, ktorý sa dostal cez Hudáka do ideálneho zakončenia, ale Perniš bol opäť pozorný. V 64. min vyskúšal šťastie z veľkej vzdialenosti Čikoš a jeho snaha vôbec nebola márna. Lopta ale skončila v náručí pozorného Černika. Nasledujúci priebeh priniesol nevýrazný futbal z oboch strán, bez vážnejších šancí. Hru Slovana poznačilo množstvo nepresností a stratených lôpt. V 75. min predviedlo trio Grendel-Vittek-Halenár peknú kombináciu, avšak v poslednom okamihu bola zastavená sklzom obrancu. Hneď vzápätí sa do šestnástky súpera predral Soumah, ale so zakončením príliš zaváhal a obrana dokázala odvrátiť nebezpečenstvo na rohový kop. Nádeje Slovana a umŕtvené publikum rozjasala 80. min, keď Robo Vittek dostal loptu od Jablonského a z päťky v polootočke efektne poslal loptu k tyči – 1:1. Hneď z nasledujúcej akcie mohli slovanisti ísť do vedenia. V šestnástke súpera pálil nedobre pokrytý Halenár, avšak namieril privysoko, a tak Černik nemusel zasahovať. Radosť z rozvlnenia siete prišla aj v 85. min po priamom kope Gorosita, ale tú ihneď schladil ofsajdový verdikt.

ŠK Slovan Bratislava – BATE Borisov 1:1 (0:1)

Góly: 80. Vittek - 44. Jablonský (vla.)

Žlté karty: 26. Hudák, 62. Soumah, 86. Gorosito – 29. Khagush, 35. Krivets, 90.+ Volodko

Domáci: Perniš - Čikoš, Hudák, Gorosito, Jablonský – Štefánik (46. Lásik), Grendel – Žofčák (59. Halenár), Soumah, Milinkovič – Fořt (72. Vittek)

Hostia: Černik - Chaguš, Poľjakov, Filipenko, Mladenovič -  Voloďko, Lichtarovič (68. Karnitski), Olechnovič - Gordejčuk, Rodionov (86. Signevitch), Krivec

Rozhodovali: Benquerenca - Miranda, Soares (všetci Port.)

Divákov: 8461, vypredané