Úvod Správy Medzinárodné triumfy našich nádejí

Medzinárodné triumfy našich nádejí

Mladí slovanisti vyhrali počas uplynulého víkendu dva halové turnaje so zahraničnou účasťou.

Náš výber do 12 rokov triumfoval v Dunajskej Strede, kde po výborných výkonoch vyhral všetky tri svoje zápasy. V základnej skupine si belasí hladko poradili s maďarským Kapuvárom i Šamorínom. Vo finále zdolali suverénneho víťaza druhej skupiny Komárno 4:1, hoci po bezgólovom prvom polčase inkasovali ako prví.

Rovnako dobre si počínali aj naši najstarší prípravkári, ktorí kvalitne obsadeným turnajom v Bratislave tiež prešli bez zaváhania. Po štyroch víťazstvách v skupine vyhrali jedenásťroční hráči Slovana aj v atraktívnom a dramatickom finále nad FA Nitra 2:1. Okrem pohára za prvé miesto si naši futbalisti zaslúžene odniesli aj individuálne ocenenia – Lukáš Leginus sa stal s ôsmimi gólmi najlepším strelcom turnaja a Mateja Škodu vyhlásili za najlepšieho brankára.