Úvod Správy "Odveta" vyšla, Slovan má Superpohár!

"Odveta" vyšla, Slovan má Superpohár!

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v stretnutí o Superpohár nad Košicami najtesnejším výsledkom 1:0 a stal sa tak držiteľom tejto trofeje.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v stretnutí o Superpohár nad Košicami najtesnejším výsledkom 1:0 a stal sa tak držiteľom tejto trofeje. O jediný presný zásah stretnutia sa postaral v 77. min Marko Milinkovič.

Prvá šanca zápasu prišla v 6. min po prieniku Soumaha. Agilný stredopoliar posunul loptu Jablonskému, ten ale nebol v optimálnej streleckej pozícii a prepálil súperovu bránku. Soumah bol aj naďalej pri chuti a ďalšia šanca prišla už o pár okamihov. Tentoraz zakončoval sám, avšak iba do dobre postaveného Tofilovskeho. Slovan mal loptu na svojich kopačkách aj v nasledujúcej desaťminútovke omnoho viac ako jeho súper, no k finálnej strele nedošlo. Dvadsiata minúta mohla priniesť gól Erika Čikoša, na ktorého mierila milimetrová prihrávka, avšak Pačinda ju v sklze odvrátil na rohový kop. O sedem minút prišla aj šanca Košíc, center do šestnástky napokon odvrátil Niňaj. Na oboch stranách bolo vidieť snahu o bezchybnú hru, to však mierne uberalo na atraktivite futbalu, ktorému chýbali gólové príležitosti. V 36. min Soumah vybojoval pre svojich spoluhráčov priamy kop, ktorý zatočil Milinkovič, avšak Tofilovskeho svätyňu netrafil.  V závere diváci videli mnoho nepresností na oboch stranách, zaujímavejšia šanca už neprišla.

Po zmene strán sa Slovan pokúsil zaskočiť svojho súpera rýchlymi akciami, najväčšiu šancu mal Grendel, ktorý ale spoluprácu Žofčáka so Soumahom nevyužil. Veľmi nepresne letela lopta aj po strele Žofčáka v 55. min. Košičania v stretnutí takmer stále bránili, ojedinelá strela Skvašíka nebola ani približne presná. V 61. min došlo v belasom k dvojnásobnému striedaniu a Halenár okamžite po vybehnutí na trávnik mohol skórovať, jeho pokusu napokon chýbali skutočne iba centimetre. V závere šesťdesiatejšiestej minúty letela na Fořta zatočená prihrávka od Jablonského, obrana hostí však bola pozorná. Skutočná tutovka ale prišla až v 72. min. Soumah opäť raz ukázal prehľad v hre, prepasíroval loptu na Jablonského a ten okamžite hľadal nabiehajúceho Milinkoviča. Vyzeralo to naozaj neuveriteľne, no lopta v sieti neskončila. Čo nevyšlo vtedy, podarilo sa o päť minút neskôr. Milinkovič využil zaváhanie Tofilovskeho a poslal Slovan do vedenia – 1:0. Od tohto momentu Košičania výrazne ožili, ale obrana Slovana fungovala presne ako mala. Belasí najprv zneškodnili šancu Kavku, následne i Djordjeviča. V samom závere súboja ešte raz vyzvŕtal defenzívu súpera Soumah, no Košice ho zastavili za cenu faulu. Halenárov priamy kop letel iba vysoko nad a tým sa skončilo stretnutie o Superpohár, ktoré slovanisti vyhrali 1:0.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 1:0 (0:0)

Gól: 77. Milinkovič

Žlté karty: 67. Peltier - 35. Sekulič, 42. Pačinda, 54. Viazanko

Domáci: Perniš - Čikoš, Hudák, Niňaj, Jablonský - Lásik, Grendel (61. Peltier) – Milinkovič (82. Mészáros), Soumah, Žofčák (61. Halenár) - Fořt

Hostia: Tofilovski - Viazanko (82. Huk), Kavka, Bašista, Sekulič - Ostojič - Bukata, Korijkov, Skvašík (63. Urban), Pačinda (77. Kubík) - Djordjevič

Rozhodovali: Vlk – Hrčka, Hancko