Úvod Správy Celkové prvenstvo a pohár pre Slovan

Celkové prvenstvo a pohár pre Slovan

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil na turnaji v Čelákoviciach, keď vo finálovom stretnutí zdolal český klub FK Dukla Praha 1:0.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil na turnaji v Čelákoviciach, keď vo finálovom stretnutí zdolal český klub FK Dukla Praha 1:0. O najtesnejší výsledok sa postaral už v 13. minúte  útočník Pavel Fořt.

Ako je známe, Slovan sa do finále prebojoval po výhre nad Slaviou Praha v pokutovom rozstrele. Súboj s ďalším pražským klubom sa hral rovnako ako úvodný zápas na dva štyridsaťminútové polčasy. Aj vo finálovom boji dostali priestor naši mladíci, ktorí opäť nesklamali. Rozhodol napokon jediný presný zásah, ktorý do siete Dukly poslal už v trinástej minúte zakončovateľ belasých Pavel Fořt. Slovanisti si teda z jednodňového podujatia odnášajú trofej pre víťaza i putovný pohár.

FK Dukla Praha - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)

Góly: 13. Fořt

Zostava Slovana:  Polaček – Čikoš, Hudák, Sipľak, Jablonský – Čambal, Gašparovič (77. Jakúbek) – Mikuš, Soumah (55. Záhumenský), Mészáros - Fořt

Na turnaji sa predstaví šesť mužstiev so zahraničnou účasťou.
Pred týždňom sa na Tehelnom poli, aj za účasti hráčov A tímu Slovana, konal výber do prípraviek. Pozrite, ako to vyzeralo.

Majstrovské tričká si môžete zakúpiť na sobotňajšom zápase s Ružomberkom.