Úvod Správy Slovan zdolal Slaviu a mieri do finále

Slovan zdolal Slaviu a mieri do finále

ŠK Slovan Bratislava postúpil na turnaji Čelákoviciach do finále, keď belasí zdolali Slaviu Praha 2:1 po penaltovom rozstrele.

ŠK Slovan Bratislava postúpil na turnaji Čelákoviciach do finále, keď belasí zdolali Slaviu Praha 2:1 po penaltovom rozstrele. Súboj sa v riadnom hracom čase skončil nerozhodne 1:1, o gól Slovana sa postaral Soumah. Slovanisti si finále zahrajú o 17:00 proti Dukle Praha, ktorá zvíťazila vo svojom stretnutí 2:0 nad Příbramom.

Prvá šanca Slovana prišla v 15. min, keď na Berekoveca vypálil prudkú ranu z priameho kopu Milinkovič. Gólman Slavie zostal pozorný. Prikrátky už ale bol na Soumahovo sólo, ktorým vyškolil po pravej strane celú defenzívu súpera a krásne zakončil - 1:0. Od tohto momentu nabrala hra poriadne tempo a šance sa striedali na oboch stranách. Najprv slovanisti nastrelili brvno, z protiútoku musel Perniš zasahovať pred Vošahlíkom. Záver prvého polčasu patril nášmu súperovi, ktorý si síce vypracoval viacero zaujímavých pološancí, no v koncovke bol neúspešný. Keďže sa hralo na 40. minútové polčasy, mužstvá šli do kabín za stavu 1:0 pre Slovan.

Po zmene strán sa hra veľmi vyrovnala. Už v 44. min mal veľkú šancu na kopačke Jakúbek, rozhodol sa ale pre prihrávku na Milinkoviča a tomu radosť v poslednej chvíli skazila defenzíva Slavie zblokovaním prihrávky. Vyrovnanie priniesla 58. min a gólom mladučkého Jankta, ktorý sa presadil cez Perniša. S blížiacim sa koncom síce Slovan stupňoval svoj tlak, no na rozhodujúci gól to nestačilo, a tak rozhodovali až penalty. V nich boli úspešnejší belasí a triumfom si zaslúžili finálovú účasť o 17:00 proti Dukle Praha.

ŠK Slovan Bratislava – Slavia Praha 1:1 (1:0), po penaltovom rozstrele 7:6

Góly: 23. Soumah – 58. Jankto

Žlté karty: Matejka, Jakúbek, Peltier

Slovan: Perniš – Jakúbek, Kolčák, Niňaj, Josimov (77. Čikoš) – Lásik, Grendel – Milinkovič, Soumah (28. Peltier), Halenár - Matejka

Slavia: Berkovec (41. Rakovan) - Nitrianský, Latka, Souček (41. Kodr), Tusjak - Salašovič, Zmrhal - Prošek, Boudjemaa (41. Šimeček), Hurka (41. Jankto) - Vošahlík.

Na turnaji sa predstaví šesť mužstiev so zahraničnou účasťou.
Pred týždňom sa na Tehelnom poli, aj za účasti hráčov A tímu Slovana, konal výber do prípraviek. Pozrite, ako to vyzeralo.

Majstrovské tričká si môžete zakúpiť na sobotňajšom zápase s Ružomberkom.