Úvod Správy Štyri góly mladíkov a triumf nad Táborskom

Štyri góly mladíkov a triumf nad Táborskom

ŠK Slovan Bratislava uspel v prvom priateľskom stretnutí na sústredení v Česku nad FC MAS Táborsko 4:2.

ŠK Slovan Bratislava uspel v prvom priateľskom stretnutí na sústredení v Česku nad FC MAS Táborsko 4:2. O góly Slovana sa postarali Niňaj, Jakúbek a Gašparovič. Druhý zásah belasých vznikol po práci Mészárosa, keď si loptu do siete zrazil obranca Táborska. Stretnutie sa hralo v Nymburgu, v športovom areáli Veslák.

Prvý polčas stretnutia bol vyrovnaný a šance sa striedali na oboch stranách. Slovanisti si vypracovali hneď niekoľko sľubných príležitostí, avšak ani jedna z nich nebola gólovo úspešná – chýbal nám kúsok šťastia vo finálnej fáze. Za zmienku stoja najväčšie šance, ktoré mali na kopačkách Čikoš, či Jablonský. Prvý menovaný vo vyloženej príležitosti nastrelil loptu do brániaceho hráča, druhému zakončenie nevyšlo podľa predstáv a prestrelil bránku súpera. Táborsko však ukázalo efektivitu svojej hry a ešte do prestávky sa dostalo do vedenia.

Po zmene strán zahral v 50. min Juraj Halenár priamy kop, ktorý z voleja dorazil do súperovej svätyne Niňaj a bolo vyrovnané – 1:1. Český tím však nestratil bojovnosť a v 59. min sa dokázal po druhý raz v hre ujať vedenia. V 65. min ale opäť udreli slovanisti. Po centri Lásika sa snažil o zakončenie Mészáros, pred ním loptu zasiahol jeden z brániacich hráčov a nechtiac ju poslal za chrbát vlastného gólmana – 2:2. V závere súboja už mal Slovan výrazne navrch a svoj tlak premenil aj na dva góly. Po peknej prihrávke od Mészárosa v 78. min skóroval Jakúbek a o šesť minút neskôr zvýšil na 4:2 Gašparovič ľavačkou z priameho kopu.

ŠK Slovan Bratislava – FC MAS Táborsko 4:2 (0:1)

Góly Slovana: 50. Niňaj, 65. vlastný gól, 78. Jakúbek, 84. Gašparovič

Zostava Slovana: Perniš (46. Polaček) – Čikoš, Hudák, Niňaj, Jablonský – Grendel, Žofčák (46. Lásik) – Soumah, Halenár, Milinkovič (48. Gašparovič) – Fořt

Zostava Slovana od 60. minúty: Polaček – Jakúbek, Kolčák, Sipľak, Josimov – Lásik, Čambal – Mészáros, Peltier, Gašparovič - Matejka

Na turnaji sa predstaví šesť mužstiev so zahraničnou účasťou.
Pred týždňom sa na Tehelnom poli, aj za účasti hráčov A tímu Slovana, konal výber do prípraviek. Pozrite, ako to vyzeralo.

Majstrovské tričká si môžete zakúpiť na sobotňajšom zápase s Ružomberkom.