Úvod Správy Už sa aj tešil

Už sa aj tešil

Peter Jánošík: „Dovolenka bola dostatočne dlhá, už mi trochu aj chýbali tréningy s chlapcami.“

Po náročnej jeseni, ktorá vyústila v priebežné 5. miesto, padlo voľno vhod každému hráčovi. Chlapci nabrali sily, aby v zimnej príprave odviedli maximum a pohľad na tabuľku bol po jarnej časti rozhodne prívetivejší. „Zo začiatku dovolenkového obdobia som si odpočinul a ako každý z nás aj trochu zabudol na futbal. Neskôr som však už chodieval hrávať do telocvične, mal som individuálne tréningy. Myslím si, že posledné obdobie prešlo bez najmenších problémov,“ skonštatoval obranca Peter Jánošík.

Bývalý reprezentant Slovenska v kategórii do 21 rokov si vychutnal domáce prostredie, na dovolenku nešiel. „V podstate celé sviatky som strávil v Dubnici. Iba počas Silvestra som bol na chate v Liptovskom Trnovci,“ vysvetlil stopér, prípadne pravý bek „belasých“, a následne dodal: „Dovolenka bola dostatočne dlhá, už mi trochu aj chýbali tréningy s chlapcami.“

Slovo „dovolenka“ však vo futbalovom živote nemá presne ten istý význam, čo pri iných zamestnaniach. Prešlo pár dní a Jánošík už opäť trénoval. „Po dvoch týždňoch úplného voľna som začal chodiť na halové turnaje a postupne plnil to, čo sme si naplánovali,“ vysvetlil 23-ročný zadák a na margo zimnej prípravy dodal: „Nie je to veľmi obľúbená časť našej práce, ale stojí za to. Žijeme z nej celý rok.“

Naše prvé mužstvo sa momentálne pripravuje v domácich podmienkach. V sobotu absolvuje pražský halový turnaj Víkend šampiónov, neskôr sa presunie na kondičné sústredenie do Vysokých Tatier. Hernú stránku doladia hráči v Turecku. „Najviac sa teším na prípravné zápasy, predovšetkým na generálku so Slaviou Praha,“ doplnil Peter Jánošík.

Poteší sa z osláv druhých

Peter Jánošík slávil okrem Vianoc a príchodu roka 2011 aj 23. narodeniny, keďže na svet prišiel 2. januára 1988. Ani ako malého chlapca ho však nemrzelo, že toľko veľa sviatkov má ihneď po sebe, a potom musí na darčeky čakať celý rok. „Nikdy som nebol ten typ človeka, ktorý by si užil svoje narodeniny. Skôr mám radosť z toho, keď môžem dopomôcť k tomu, aby si sviatok užil niekto iný,“ zakončil Jánošík.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v piatok o 17:00 predstavia v Zlatých Moravciach.
Poznáme nášho súpera v osemfinále Slovnaft Cupu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Belasí sa predstavia v Kodani 9. decembra o 21:00.
Slovan privíta PAOK FC vo štvrtok 25. novembra o 18:45.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.