Úvod Správy Víťazná rozlúčka s domácim trávnikom, majstrovský titul v našich rukách

Víťazná rozlúčka s domácim trávnikom, majstrovský titul v našich rukách

ŠK Slovan Bratislava si poradil s posledným tímom Corgoň ligy FC Nitra 2:1.

ŠK Slovan Bratislava si poradil s posledným tímom Corgoň ligy FC Nitra 2:1. O góly belasých sa postarali Kolčák a Fořt, čím Nitranov definitívne poslali do druhej ligy.

Stretnutie sa pre nás začalo presne podľa predstáv a Slovan potvrdil, že na Nitru to vie. Už v dvanástej minúte sa totiž do čierneho trafil Kristián Kolčák, ktorý hlavou zužitkoval peknú prihrávku od Mészárosa a poslal náš tím do vedenia 1:0. Netrvalo však dlho a hostia dokázali vyrovnať. Zaváhanie našej defenzívy využil agilný Cléber a Polaček bol na jeho zásah prikrátky - 1:1. O štyri minúty neskôr mohlo byť veľmi zle, keď Šmehýl spracoval dlhý center, no loptu si predkopol príliš ďaleko na to, aby na ňu dočiahol. To jediné zachránilo Slovan pred jeho samostatným únikom a pozorný Polaček zakročil. Nasledujúci priebeh priniesol peknú hru belasých, ktorí mali navrch. V 35. min mohol využiť tlak na strelenie gólu Gorosito, no po rohovom kope prepálil Putnockého bránku. O niekoľko okamihov neskôr chcel Gorosito vysunúť do brejku Mészárosa, no loptu poslal do ofsajdu. V závere prvého polčasu mali šance obe mužstvá, výraznejšie sa ale presadzovala Nitra. Dve príležitosti Mikúša zostali bez gólovej odozvy a navyše prišiel druhý faul Pillára ocenený červenou kartou.

Po zmene strán sme mali početnú výhodu a na trávniku to bolo cítiť. V 50. min pálil zo svojej obľúbenej pozície Halenár, trafil konštrukciu Putnockého bránky a od gólu nás naozaj delili milimetre. V ďalších minútach slovanistom mierne utekali prihrávky a kopili sme nepresnosti, keď Milinkovičova i Grendelova snaha skončili iba rohovými kopmi. V 64. min unikal po ľavej strane Gašparovič, no prv než sa dostal do výraznejšej príležitosti ho odstavila obrana hostí. Nitra pozorne bránila, pretože si uvedomovala význam existenčného stretnutia. Ani to jej však nestačilo, pretože v závere sme dokázali vystupňovať tlak. V 75. min mal gól na kopačke Gašparovič, no nitriansky brankár ho aj na dvakrát vychytal. Z protiútoku sa chcel pochlapiť Mikúš, jeho delovka ale mierila iba tesne vedľa. Prišiel však aj okamih, na ktorý sme dlho čakali a to v 79. minúte. Vrablecov pas našiel dobre postaveného Fořta a náš kanonier si ranou pod brvnou pripísal druhý presný zásah v druhom stretnutí po svojom jarnom návrate na trávnik. V 83. min pohrozila aj Nitra, ktorá vrhla všetky sily do útoku. Šmehýl z protiútoku trafil iba bočnú sieť, rovnako neúspešný bol aj Kutra, ktorého vychytal Polaček. V závere sa už nič dramatické neudialo, a tak si Slovan pripísal povinné víťazstvo, ktorým poslal Nitranov minimálne na rok do druhej ligy.

Po skončení tohto súboja však nasledovalo očakávanie prebratie pohára pre tohtoročného ligového šampióna - ŠK Slovan Bratislava, rovnako aj medailové dekorovanie hráčov.

Slovan Bratislava - FC Nitra 2:1 (1:1)

Góly: 12. Kolčák, 79. Fořt - 20. Cleber

Žltá karta: Grendel

Červená karta: 42. Pillár (po druhej ŽK)

Domáci: Polaček - Vrablec, Gorosito, Niňaj, Kolčák (86. Hlohovský) - Hudák - Mészáros (69. Matejka), Halenár, Grendel (59. Gašparovič), Milinkovič - Fořt

Hostia: Putnocký - Boszorád (88. Kráľ), Kostelný, Pillár, Husár - Kolbas, Špalek - Šmehyl, Augustín (65. Mensah), Cleber (78. Kutra) - Mikuš

Rozhodovali: Jaška - Vorel, Kubačka

Divákov: 934

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.