Úvod Správy Skvelý obrat na ihrisku Dukly

Skvelý obrat na ihrisku Dukly

ŠK Slovan Bratislava uspel v stretnutí s Duklou Banská Bystrica 2:1.

ŠK Slovan Bratislava uspel v stretnutí s Duklou Banská Bystrica 2:1. Do polčasu síce domáci viedli najtesnejším rozdielom, no po zmene strán belasí otočili stav stretnutia gólmi Gašparoviča a Fořta.

Hneď v úvode sa navrátilec Fořt tešil z dopravenia lopty do siete, no jeho zásah po päťdesiatich sekundách rozhodca neuznal pre postavenie mimo hry. Do desiatej minúty následne zaujali iba dve zblokované strely domácich, ktoré sa skončili rohovým kopom. Z neho Dukla nevyprodukovala nič nebezpečné, a tak Polaček zakročiť nemusel. V 16. min mal prvú šancu Slovana Bagi, ktorý po rohovom kope z blízka neuspel proti brankárovi Banskej Bystrice. O pár minút neskôr sa snažil o zakončenie z dobrej pozície aj Fořt, no lopta mu o pár centimetrov ušla. Prvú skutočne vyloženú šancu videli diváci v 21. min, keď Chrien poriadne natiahol Polačeka, ktorý vyrazil jeho ranu na roh. Aj on však bol prikrátky na center Klimenta a následné zakončenie Šovčíka, ktorý poslal domácich do prekvapivého vedenia 1:0. Slovan od tohto momentu pridal, v nasledujúcich minútach zatlačil Duklu do obrannej ulity. V 38. min nebol po prudkej strele ďaleko od gólu Vrablec, o minútu neskôr zahodil obrovskú šancu Gorosito, ktorý po dobre myslenom centri Grendela hlavou mieril mimo Borošovu bránku. Záver prvého polčasu priniesol viac žltých kariet ako zaujímavých príležitostí, a tak sa prvý polčas skončil za stavu 1:0 pre domácich.

Po zmene strán takmer využil našu chybu v defenzíve Slančík, ktorý sa dostal do brejku, po ňom skúšal šťastie Hlohovský. Ani jedna situácia ale nevyžadovala brankársky zákrok. V 56. min aktívny Slančík pálil z veľkej vzdialenosti, no jeho pokus stečoval jeden z brániacich slovanistov a nepríjemná situácia bola na svete. Nasledujúce okamihy patrili Slovanu a jeho tlaku. V 63. min sa Mészáros ulakomil na zakončenie, keď pri ňom stál voľný Pavel Fořt a pýtal si loptu. Mladučký útočník napokon zakončil vedľa domácej bránky. Čo sa nepodarilo vtedy, vyšlo už o chvíľku neskôr, keď Vrablec našiel hlavu Lukáša Gašparoviča naozaj exkluzívne a nádejný zakončovateľ si pripísal krásny presný zásah 1:1. Slovanisti nepoľavili ani naďalej a v 83. min prišiel dokonca gól na 2:1 pre náš tím. Aj pri ňom hral prím Gašparovič, ktorý z ľavej strany ihriska preniesol loptu na úplne voľného kapitána Fořta a pre neho nebol žiadny problém poslať svoj tím po prvý raz v zápase do vedenia. Belasí ale záver akoby vypustili a súper to takmer potrestal. Najprv mal obrovskú príležitosť Peňaška, ktorý si stiahol loptu zo vzduchu a z otočky opečiatkoval Polačekovu žrď. Po ňom unikol našej obrane Rejdovian a od gólu ho delil jedine urýchlený zákrok Polačeka, ktorý v tomto strete utrpel i menšie zranenie.

FK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:0)

Góly: 25. Šovčík – 66. Gašparovič, 84. Fořt

Žlté karty: 43. Nosko, 44. Vajda, 88. Rejdovian – 41. Gorosito, 77. Vrablec

Zostavy:

Domáci: Boroš - Vajda, Nosko, Podstavek - Ľupták, Plavšič - Kliment, Chrien (85. Faško), Savič – Slančík (79. Rejdovian), Šovčík (67. Peňaška)

Hostia: Polaček - Vrablec, Gorosito, Niňaj, Josimov (45. Kolčák) - Grendel - Mészáros, Bagi (70. Hudák), Halenár, Hlohovský (58. Gašparovič) - Fořt

Rozhodovali: Kráľovič – Benko, Hancko