Úvod Správy Stanovisko ŠK Slovan Bratislava

Stanovisko ŠK Slovan Bratislava

Stanovisko ŠK Slovan Bratislava k zasadnutiu prezídia ÚLK z 8. decembra 2010.

Stanovisko ŠK Slovan Bratislava k zasadnutiu prezídia Únie ligových klubov z 8. decembra 2010:

 
Po rozhodnutí prezídia Únie ligových klubov (ÚLK) odvolať prezidenta a výkonný výbor ÚLK k 19. januáru 2011 sa vo viacerých slovenských denníkoch objavili tendenčné články, ktoré tento krok prezentujú ako iniciatívu ŠK Slovan Bratislava a „jemu blízkych“ klubov. ŠK Slovan Bratislava preto cíti potrebu reagovať na tieto zavádzajúce tvrdenia.

Dňa 8. decembra 2010 sa uskutočnilo mimoriadne zasadnutie prezídia ÚLK, na ktorom sa zúčastnili všetci zástupcovia členov ÚLK. Už pri zvolaní tohto zasadnutia boli porušené stanovy ÚLK tým, že naň neboli pozvaní členovia štatutárneho orgánu ÚLK. V priebehu rokovania prezídium ÚLK jednomyseľne rozhodlo o zvolaní mimoriadneho zasadnutia na 19. januára 2011 za účelom úpravy existujúcich stanov, alebo prijatia nových stanov, ktoré by lepšie zohľadňovali vôľu členov ÚLK. V rozprave jednotliví zástupcovia klubov poukazovali na mnoho nedostatkov v práci sekretariátu, prezidenta i členov výkonného výboru ÚLK. Z tohto dôvodu bol predložený návrh, aby prezident i členovia výkonného výboru ÚLK ponúkli svoje funkcie a aby sa v takom prípade 19. januára 2011 mohli konať voľby nových vedúcich predstaviteľov ÚLK. Keďže tento návrh prezident a niektorí členovia ÚLK neprijali, štyria členovia výkonného výboru ÚLK – páni Kašpar, Nemečkay, Tittel a Valovič abdikovali na svoje funkcie. Zástupca FC Spartak Trnava následne podal návrh na odvolanie ostatných členov výkonného výboru ÚLK vrátane prezidenta k 19. januáru 2011. Tento návrh podporili zástupcovia deviatich corgoňligových klubov (1. FC Tatran Prešov, FC ViOn Zlaté Moravce, FC DAC 1904 Dunajská Streda, FC Spartak Trnava, FK Senica, MFK Dubnica nad Váhom, MFK Košice, MFK Ružomberok a ŠK Slovan Bratislava), troch prvoligových klubov (FC Petržalka 1898, MFK Dolný Kubín a ŠK SFM Senec) a bol tak prijatý výraznou väčšinou hlasov (21 za, 13 proti).

Médiami zverejnené úvahy a vyjadrenia účastníkov zasadnutia prezídia ÚLK sú zavádzajúce, jednostranné a spochybňujú právo najvyššieho orgánu ÚLK prijať demokratickým spôsobom rozhodnutie v súlade so stanovami tejto organizácie a aktívne tak riadiť ÚLK, ktorej úlohou je hájiť a reprezentovať záujmy všetkých jej členov.

ÚLK bola založená aj z iniciatívy ŠK Slovan Bratislava a prirodzeným cieľom nášho klubu je, aby táto organizácia pracovala transparentne, cieľavedomo a profesionálne. ŠK Slovan Bratislava cíti spoluzodpovednosť za jej ďalšie smerovanie, a preto bude aktívne pristupovať k diskusii o úprave súčasných stanov, ako aj predkladať návrhy na zlepšenie činnosti ÚLK.

Organizácie zastupujúce profesionálne kluby patria v iných krajinách medzi lídrov rozvoja futbalu. Myslíme si, že takúto významnú a pevnú pozíciu by mala mať aj ÚLK na Slovensku, musí však fungovať na základe demokratických princípov. ŠK Slovan Bratislava vždy rešpektoval, dodržiava a bude trvať na dodržiavaní nielen športových pravidiel, ale aj všetkých ostatných noriem, vrátane stanov SFZ a ÚLK a bude tento svoj postoj obhajovať na všetkých príslušných fórach.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v piatok o 17:00 predstavia v Zlatých Moravciach.
Poznáme nášho súpera v osemfinále Slovnaft Cupu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Belasí sa predstavia v Kodani 9. decembra o 21:00.
Slovan privíta PAOK FC vo štvrtok 25. novembra o 18:45.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.