Úvod Správy ŠK Slovan Bratislava oslavuje 95 rokov od svojho vzniku

ŠK Slovan Bratislava oslavuje 95 rokov od svojho vzniku

Presne dnes 3.5.2014 oslavuje Slovan Bratislava 95 rokov od svojho vzniku.

ŠK Slovan Bratislava v týchto dňoch oslavuje 95 rokov od svojho založenia a za tento dlhý čas si za sebou náš klub vinie aj dlhú šnúru veľkých úspechov. Hoci Slovanu obhajoba vlaňajšieho double tesne unikla, ligový titul by belasí mali oslavovať v predstihu. Veľké výročie si teda pripomenieme veľkým úspechom.

Za 95 rokov získal ŠK Slovan Bratislava jedenásť majstrovských titulov a trinásť víťazstiev v Slovenskom pohári. To je vizitka klubu iba v ére samostatnosti Slovenska. Slovan sa však za dlhý čas svojej existencie stal značkou tradície a úspechov. Tradície, ktorú ctili naši dedovia a ctiť budú aj naši synovia. Úspechov, ktoré reprezentovali a reprezentujú nielen naše mesto, ale celé Slovensko.

V časoch veľmi úspešnej éry československého futbalu bol Slovan jedným z jej lídrov. Osem majstrovských titulov a päť titulov víťaza Československého pohára bolo vyšperkovaných vtedy, a aj dnes neuveriteľným úspechom – celkovým víťazstvom v druhom najcennejšom európskom pohári v roku 1969. V nezabudnuteľnom finálovom zápase Slovan vyhralnad CF Barcelona 3:2.

Belehradský triumf z roku 1976, ktorý korunoval vtedajšie Československo na kráľa Európy bol takisto úspechom nášho Slovana. Sedem našich hráčov, ktorí získali zlaté medaily, spolu s trénerom belasých si získalo sympatie a uznanie celej futbalovej Európy a potvrdilo silu značky Slovan.

Legendárne osobnosti, vynikajúci reprezentanti a silná športová značka, ktorá znamená viac ako iba futbal. To je ŠK Slovan Bratislava a je s nami už 95 rokov.