Úvod Správy Košice zvrátili priebeh finále a zvíťazili

Košice zvrátili priebeh finále a zvíťazili

ŠK Slovan Bratislava nezískal Slovnaft Cup, keď vo finále podľahol MFK Košice 1:2.

ŠK Slovan Bratislava nezískal Slovnaft Cup, keď vo finále podľahol MFK Košice 1:2. Slovanisti sa síce rýchlo dostali do vedenia zásluhou Vitteka, Košičania však dokázali kontrovať dvomi presnými zásahmi a vývoj súboja otočili vo svoj prospech.

Finále Slovnaft Cupu sa hralo od začiatku v skvelej atmosfére, na ktorej sa rozhodným spôsobom podieľali fanúšikovia Slovana. Ich ohlušujúce povzbudzovanie od úvodu prinieslo svoje ovocie už v 6. min, keď sa po prízemnom centri od Milinoviča presadil Vittek – 1:0. O niekoľko okamihov neskôr sa pre Slovan črtala zaujímavá príležitosť, keď Halenár potiahol loptu stredom ihriska a snažil sa ju prestrčiť na nabiehajúceho spoluhráča. Jeho snaha však nebola úspešná a Košice sa ubránili. Nasledujúci priebeh priniesol niekoľko pekných kombinácii belasých, no bez výraznejšieho úspechu v zakončení. V 25. min mohol Milinkovič zakončovať po prudkej prihrávke od Halenára, lopta mu ale v rozhodnom okamihu unikla. O dve minúty neskôr sa Juraj Halenár ocitol v ďalšej príležitosti, keď si loptu priťukol s Vittekom, zakončiť ale nestihol – bol odzbrojený. Po viacerých pološanciach našich futbalistov sa v 31. min k slovu dostali aj Košičania a to hneď gólovo. Zdanlivo ľahký center vyhlavičkoval Niňaj do výšky nad seba a v súboji Perniša s Diabym uspel košický futbalista, ktorý východniarom zabezpečil vyrovnanie – 1:1. Netrvalo dlho a Slovan mohol byť opäť vo vedení, Tofilovski si ale poradil s prudkou strelou Vitteka, neúspešné bolo aj následné hlavičkové zakončenie toho istého hráča. V závere prvého polčasu mali Košičania výhodu priameho kopu, avšak využiť ju nedokázali. Práve naopak, z protiútoku pohrozili naši futbalisti, konkrétne Peltier s Vittekom. Peltier šiel najprv osamotený proti dvom hráčom súpera, zvolil si ale prihrávku, čím sa celá situácia prekombinovala a šanca bola razom zažehnaná.

Po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil. V 52. min skúšal šťastie individuálne Milinkovič, no obrana súpera si s ním poradila. Rovnako pozorná bola aj obrana belasých pri centrovanej lopte na Bukatu o pár minút neskôr. V 57. min chcel oprobovať Pernišovu pozornosť Dobrevič, ale z uhla nenamieril presne. O približne päť minút neskôr vzal zodpovednosť na seba opäť Marko Milinkovič a tentoraz bol jeho prienik o poznanie úspešnejší. Zasekol si obrancov súpera, no jeho strela prefrčala tesne vedľa košickej bránky. Ďalšie minúty priniesli viaceré snahy belasých a neúspešné prieniky bez streleckého zakončenia. Zlom ale priniesla 74. min, keď centrovanú loptu do šestnástky zrazil za chrbát Perniša vyskakujúci Bukata a Košice sa dostali do vedenia – 1:2. Od tohto momentu musel Slovan pritvrdiť a zmeniť svoj herný štýl. Hoci sa naši futbalisti často tlačili do zakončenia a pred Tofilovského posielali množstvo centrov, ani jeden z nich sa nechcel ujať. Najväčšiu príležitosť si vypracoval v 83. min Karol Mészáros, ktorý po prihrávke vzduchom zakončoval hlavičkou, avšak iba málo razantne. Lester Peltier neskrýval svoj hnev na spoluhráča, ktorý mu loptu mohol prenechať do tandemu. Keďže sa nám ani v nadstavenom čase nepodarilo skórovať, vlaňajšie double s istotou neobhájime, pretože Slovnaft Cup sa dostal po druhý raz v histórii do rúk Košíc.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Košice 1:2 (1:1)

Góly: 6. Vittek – 31. Diaby, 74. Bukata

Žlté karty: 50. Milinkovič  - 90.+ Šinglár

Slovan: Perniš – Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Kolčák (79. Kováč) – Bagi – Peltier, Halenár, Soumah (58. Mészáros), Milinkovič – Vittek (85. Hudák)

Košice: Tofiloski – Viazanko, Kavka, Bašista (78. Huk), Sekulić – Ostojić – Bukata, Korijkov, Šinglár (90.+ Urban), Dordević (80. Haskič) – Diaby

Rozhodovali: Jaška – Balko, Kubačka