Úvod Správy Zlepšenie prišlo neskoro

Zlepšenie prišlo neskoro

Názory trénerov po zápase 28. kola Corgoň ligy 2013/14 ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok.

Názory trénerov po zápase 28. kola Corgoň ligy 2013/14 ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok (1:2):

Jozef Valovič (tréner Slovana): „Začali sme v hlbokom útlme, nekoncentrovane a so slabou hernou disciplínou. Prvý polčas bol najslabší za obdobie, čo som pri mužstve. Takýto prístup nemôžeme mať ani na hodovom zápase, je to pre nás memento pred štvrtkovým finále pohára. Škoda, že sme si opäť zbytočne narušili pohodu, ktorú sme mali po víťazstve v Košiciach. V druhom polčase sme zlepšili pohyb i hru, ale už bolo neskoro. Chytali sme zajaca za chvost a potom sa nám už aj lepila smola na kopačky, keď sme z viacerých šancí nedokázali skórovať. Doma musíme hrať lepšie a efektívnejšie. To, čo sme predviedli dnes, je na Slovan málo. Máme dobrý káder, ale stále musíme na hráčov vplývať, aby sa neuspokojili. Podvedomie slovenských hráčov je možno také, že pod vplyvom dobrej situácie v tabuľke si povedia, že nejako to tam padne a vyhráme. Samé to však nepríde, to si musíme vydrieť na ihrisku. Ani doterajších dvadsať víťazstiev nám nepadlo z neba, viaceré boli ťažko vybojované. Dnešný zápas by mal byť poučením, že na každého súpera sa treba zodpovedne pripraviť. Ružomberok stále patrí medzi kvalitné mužstvá a dokázal to aj dnes.“

Jozef Chovanec (tréner Ružomberka): „Chlapcom som povedal, že na zápas proti Slovanu sa musia tešiť. Čakal nás kvalitný súper na kvalitnom ihrisku. Chcel som, aby si to užili a predviedli výkon na hranici svojich súčasných možností. Niekedy dokáže nasadenie zmazať rozdiel vo futbalovej kvalite a nám sa to podarilo. Dnes nám vyšiel vstup do zápasu na rozdiel od predchádzajúcich stretnutí, v ktorých sme väčšinou inkasovali do 10. minúty. Dostali sme sa do vedenia, čo mužstvo trochu povzbudilo a upokojilo. V prvom polčase sme hrali to, čo sme chceli a výsledkom bol stav 2:0 v náš prospech. Po prestávke Slovan zlepšil svoju hru a nám postupne dochádzali sily. Neboli sme už takí aktívni. Zamerali sme sa viac-menej na bránenie, čo je jednoduchšie ako tvoriť hru. Domáci trafili žrď i brvno, dali gól z penalty. Veril som však, že konečne by sme už mohli mať šťastie aj my a zvíťaziť. Napokon sme tesný náskok udržali.“