Úvod Správy Ružomberské zaskočenie

Ružomberské zaskočenie

ŠK Slovan Bratislava nezvládol prvý polčas súboja s Ružomberkom a prehral 1:2.

ŠK Slovan Bratislava nezvládol prvý polčas súboja s Ružomberkom a prehral 1:2. Dva góly hostí padli práve v prvom dejstve, po zmene strán znížil z pokutového kopu Halenár.

Súboj s Ružomberkom sa od začiatku vyvíjal úplne inak, ako sme si predstavovali. Už vo štvrtej minúte zatočil loptu z priameho kopu Almaský priamo na hlavu Bartoša, pre ktorého bola malina prekonať Polačeka, ktorý sa po dlhšej dobe opäť objavil v našej svätyni, no na zákrok nemal šancu. Domácim chvíľu trvalo, než sa spamätali z tohto nečakaného úderu, v desiatej a jedenástej minúte mohli pohroziť Halenár a následne Vittek, ale v oboch prípadoch odmával čiarový arbiter postavenie mimo hry. V 17. min predviedol Bagayoko jednu zo svojich tradičných akcií, ktorú zakončil parádnym centrom na rozbehnutého Milinkoviča. Hosťujúca obrana ale stihla zakročiť. O sedem minút neskôr zakončoval Bartoš hlavou po ďalšom priamom kope Ružomberka, Polaček bol ale pripravený. Hneď na to vyskúšal samostatný únik Sumah, Nikolič si však s jeho zakončením poľahky poradil. V 28. min prišiel ďalší úder hostí, keď centrovanú loptu efektívne zužitkoval Tomáš Ďubek. Polaček ani tentoraz nemal nádej na úspech. O šesť minút neskôr sa snažil o prienik cez obranu súpera Bagayoko, jeho snaha však bola zastavená faulom. V závere prvého polčasu skúšal šťastie Milinkovič i Halenár, ani jedna snaha ale úspech neslávila, a tak sme šli do kabíny s dvojgólovým mankom.

Hneď po zmene strán mohol skorigovať skóre Halenár, s jeho skvelou strelou si ale poradil brankár hostí. V 56. min prišla ďalšia veľká šanca Slovana, gólovú odpoveď belasých však nepripravil ani Vittek, ktorého rana skončila na pravej tyči Nikoličovej svätyne. Ďalší priebeh hry narušili časté prerušenia pre fauly a striedania. Slovan skúšal vystupňovať tlak, v 65. min nenašiel rohový kop dobre postaveného Halenára, následne sa neujal ani ďalekonosný pokus Gorosita. Ten istý hráč hlavičkoval aj v 69. min, avšak iba tesne nad. Domáci sa tlačili do zakončenia, no už im chýbal aj kúsok šťastia. Krásnej akcii Vitteka s Halenárom zo 71. min nechýbalo azda nič iné. Po Vittekovom spracovaní lopty a následnom priťuknutí Halenárovi prišlo nepresné zakončenie a sklamanie na tribúnach. O šesť minút neskôr hľadal Vittek v šestnástke dobre postaveného Hudáka, dokázal oklamať brankára súpera, zakročil však jeden z obrancov Ružomberka. Halenár nebol ďaleko od gólu ani v 81. min, keď jeho dobre zahratý ďalekonosný priamy kop vytesnil z námahou Nikolič na rohový kop. Netrvalo dlho a konštrukcia ružomberskej bránky zvonila opäť, tentoraz po zakončení Gorosita. Zdalo sa, že gól už-už visí vo vzduchu, no hostia sa aj so šťastím dokázali naďalej brániť. V 85. min neudržal Nikolič nervy na uzde a dosť zbytočne sfauloval Mészárosa v pokutovom území. Rozhodca správne nariadil pokutový kop, ktorý premenil na gól Juraj Halenár. Snaha belasých v závere neslávila úspech, a tak sa z triumfu tešili hostia.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:2 (0:2)

Góly: 85. Halenár (z pokutového kopu) - 4. Bartoš, 28. Ďubek

Žlté karty:  69. Mészáros – 74. Lupták, 85. Nikolič

Domáci: Poláček – Bagayoko, Niňaj, Gorosito, Josimov - Kolčák (30. Hudák), Grendel (30. Mészáros), Milinkovič, Soumah – Halenár, Vittek

Hostia: Nikolič – Maslo, Nosek, Bartoš, Kružliak – Almaský (62. Kotora (83. Szöke)), Nagy, Kana, Ďubek, Lupták – Lovás (72. Ferenčík)

Rozhodovali: Hrčka – Sluk, Lieskovský