Úvod Správy Na východe sme uspeli dvojgólovo

Na východe sme uspeli dvojgólovo

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v Košiciach presvedčivo 2:0.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v Košiciach presvedčivo 2:0. O góly belasých sa postarali Halenár a Vittek, oba presné zásahy padli až v druhom polčase.

Hneď v úvode si dokázali Košice vypracovať peknú príležitosť, keď Novák posielal pred Perniša nebezpečnú loptu. V skrumáži ju vyrazil pred seba, no iba pred útočiacich domácich. Tí ale nestihli zareagovať dostatočne pohotovo a ubránili sme sa. Aktívny futbal sa hral z oboch strán aj naďalej a oba tímy sa dokázali dostať v nasledujúcich minútach do pološancí, no chýbala im presnosť v zakončení. V 20. min domáci opäť pohrozili, keď po priamom kope ešte dokázal dorážať Diaby, avšak mieril iba nad. O osem minút neskôr neboli ďaleko od gólu slovanisti. Po rohovom kope delilo Niňaja od presného zakončenia iba pošmyknutie v rozhodujúcom okamihu. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú a o zaujímavé momenty nebola núdza. V 37. a 38. min mali Košičania dve zaujímavé šance za sebou, v oboch prípadoch stihol včas zakročiť Perniš, keď najprv vytesnil ďalekonosnú strelu, následne vychytal i dobre postaveného Pačindu. V 41. min sa do šestnástky súpera predieral Halenár, súper ho dokázal zastaviť iba za cenu faulu. Priamy kop z asi dvadsiatich metrov dokázali východniari zblokovať.

Po zmene strán mali dve príležitosti na svojich kopačkách opäť Košičania. Pačindova snaha a následne i Novákov prienik ale stroskotali na dobrej obrane belasých. V 57. min Peltier vybojoval loptu za hranicou šestnástky a okamžite na to pálil. Zrejme sa však so zakončením uponáhľal, Tofilovski zasahovať nemusel. V 61. min si jeden z domácich hráčov pomohol vo vlastnej šestnástke hrou rukou a rozhodca správne posúdil nariadenie pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil Halenár a rutinérsky zakončil. Hra sa v nasledujúcich momentoch rozkúskovala, priebeh brzdili ošetrovania a striedania. V 71. min nebol ďaleko od vyrovnania Novák, ale strela z bezprostrednej blízkosti mu vôbec nesadla. Nasledujúce minúty priniesli nepekné pohľady na našu striedačku i na trávnik. Viacerí hráči museli byť totiž ošetrovaní. V 83. min pálil Halenár na vzdialenejšiu žrď, Tofilovski sa ale stihol presunúť. V závere stretnutia sa pokúšal cez našu obranu preštrikovať Diaby, ale obrana belasých ho zastavila. Následne na to však Slovan dokázal potvrdiť svoje vedenie, v nadstavenom čase sa lopta odrazila od tyče k pripravenému Vittekovi a pre neho bolo malinou poslať ju do siete – 2:0 pre Slovan.

MFK Košice – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:0)

Góly: 63. Halenár (z pokutového kopu), 90.+ Vittek

Žlté karty: 76. Bagi

Domáci: Tofilovski – Korijkov, Sekulić, Bašista, Ostojić – Šinglár, Viazanko, Bukata (84. Haskič), Diaby – Pačinda, Novák

Hostia: Perniš – Niňaj, Gorosito, Bagayoko, Vrablec – Bagi, Grendel, Milinkovič (90+. Hudák), Halenár (88. Mészáros) – Vittek, Peltier (68. Soumah)

Rozhodovali: Horváth – Brendza, Poláček