Úvod Správy Jarná stopercentnosť pokračuje, máme skalp Senice

Jarná stopercentnosť pokračuje, máme skalp Senice

ŠK Slovan Bratislava na jar nezaváhal ani vo svojom piatom stretnutí, so Senicou sme si poradili 2:0.

ŠK Slovan Bratislava na jar nezaváhal ani vo svojom piatom stretnutí, so Senicou sme si poradili 2:0. O oba góly Slovana sa postaral v prvom polčase Róbert Vittek.

Úvodná desaťminútovka súboja priniesla najmä viacero faulov a nepresností, avšak ani jeden tím si výraznejšiu príležitosť nevypracoval. Všetko sa zmenilo v 11. min, keď po rohovom kope Slovana zaváhal s odkopom lopty jeden z obrancov Senice, jeho zaváhanie okamžite potrestal Robo Vittek a z otočky prekonal hosťujúceho brankára – 1:0. O osem minút neskôr bolo takmer vyrovnané. Po priamom kope Pavlíka situáciu Perniš nezvládol a na bránkovej čiare museli zasahovať jeho spoluhráči. O štyri minúty bolo horúco opäť na opačnej strane. Vittek unikol hosťujúcej defenzíve, v rozhodujúcom okamihu sa ale rozhodol pre prihrávku na Soumaha, avšak už bol mimo výhodnej pozície, čo celú akciu zabrzdilo. V 33. min sa pokúsil o prekvapenie pred Pernišom Piroska po priamom kope. Defenzíva Slovana si s touto šancou Senica poradila, ba dokonca sme dokázali vyraziť aj do útoku. Ten však bol prerušený ofsajdovým verdiktom. Šesť minút pred koncom prvého polčasu zahral obranca Senice rukou vo vlastnej šestnástke a rozhodca správne nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Róbert Vittek, ale jeho radosť prekazil fantastickým zákrokom Šulla. Odrazenú loptu napálil do stredu bránky Soumah, ale Šulla sa stihol presunúť. Prikrátka bola i dorážka Peltiera. Z nasledujúceho protiútoku pohrozili aj hostia, Piroskov prienik napokon zastavil Gorosito iba za cenu faulu. Pred prvým polčasom sa však neoplatilo odísť z tribúny skôr. V 44. min totiž Peltier vypracoval akciu, z ktorej opäť ťažil Vittek. Krásny center usmernil hlavou do bránky súpera a pripísal si druhý gól v zápase, ktorý bol zároveň jeho stým presným zásahom – 2:0.

Po zmene strán bolo atraktívnych šancí o čosi menej. Do šesťdesiatej minúty zaujalo viacero priamych kopov, najmä na strane domácich, ale ani jeden z nich nebol výrazne nebezpečný. V 61. min predviedol Vittek efektný prienik cez zadný val Senice, následnú prihrávku už ale zbabral. O osem minút neskôr centroval Kóňa do našej šestnástky, s hlavičkovým zakončením Irobisa si Perniš poradil len tak-tak. Musel sa natiahnuť, aký je dlhý. Ďalší priebeh hry priniesol opäť mnoho nepresnostíi faulov. V 80. min pálil z neveľkej vzdialenosti Erik Grendel, namieril však iba do senického obrancu, následne ešte vybojoval priamy kop, avšak ten skončil iba na bočnej sieti Šullovej svätyne. Sedem minút pred koncom riadneho hracieho času vystrúhal Piroska zakončenie na najvyššej úrovni. Nožničkami loptu napálil do konštrukcie našej bránky, od krásneho gólu ho delili naozaj iba milimetre. V závere sa už v podstate iba dohrávalo, tempo hry na prvopolčasové nestačilo ani zďaleka. Slovan si tak udržal vedenie a pripísali sme si tretiu jarnú výhru s čistým kontom.

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 2:0 (2:0)

Góly
: 11. a 44. Vittek

Žlté karty: 5. Soumah, 32. Josimov, 40. Gorosito, 47. Vittek, 66. Bagi – 27. Gava, 38. Piroska

Zostavy:

Domáci: Perniš – Josimov, Niňaj, Gorosito, Kolčák – Grendel, Žofčák (74. Hlohovský), Milinkovič, Soumah – Vittek, Peltier (46. Mészáros)

Hostia: Šulla – Pavlík, Roberto, Gava, Slinkin (85. Mazáň) – Kóňa, Opiela, Piroska, Ferenčík (58. Kosorin) – Kalabiška (69. Hiago), Irobiso

Rozhodovali: Kráľovič – Balko, Bobko