Úvod Správy Zaslúžené víťazstvo, škoda nepremenených šancí

Zaslúžené víťazstvo, škoda nepremenených šancí

Názory trénerov po zápase 23. kola Corgoň ligy 2013/14 ŠK Slovan Bratislava – DAC 1904 Dunajská Streda.

Názory trénerov po zápase 23. kola Corgoň ligy 2013/14 ŠK Slovan Bratislava – DAC 1904 Dunajská Streda (2:1):

Jozef Valovič (tréner Slovana): „Dnešný zápas mal svoj náboj. Dunajská Streda sa konsolidovala, určite má lepší tím ako na jeseň. Vyhrali sme zaslúžene a ak by sme dali viac gólov, možno by sme teraz hovorili o fantastickom výkone Slovana. Celý prvý polčas sme hrali na jednu bránu. Vytvorili sme si štyri-päť čistých šancí, no premenili sme len jednu, čo je trestuhodné. Cez prestávku sme hráčov povzbudzovali, že treba dať rýchlo druhý gól, aby súper otvoril hru a ponúkol nám tak viac priestoru. Po prestávke hrala aj Dunajská Streda viac smerom dopredu, bol to rušný futbal a diváci si v niektorých momentoch mohli prísť na svoje. Opäť sme potvrdili, že si dokážeme vypracovať príležitosti, aj keď súper bráni s deviatimi hráčmi. To je pozitívne, no celkový dojem z tohto duelu znižuje slabá efektivita v koncovke. Čakajú nás dva ťažké zápasy so Senicou a v Trenčíne, takže na úspešnosti zakončenia musíme popracovať. Mrzí nás zranenie Jirka Kladrubského. Ide o koleno, ale presnú diagnózu zatiaľ nepoznáme.“

Mikuláš Radványi (tréner DAC): „Niektorí naši hráči vstúpili do zápasu nervózne. Problémy sme mali aj s vysokým napádaním Slovana a v prvom polčase sme sa vôbec nedostali do hry. Nad vodou nás držal brankár, takže sme prehrávali len 0:1. Po prestávke to už bolo z našej strany lepšie. Začali sme si viac veriť a lepšie sme kombinovali. Bohužiaľ sme dostali druhý gól. Slovan mal aj v ďalšom priebehu stopercentné šance. Bolo vidieť, že jeho kvalita smerom dopredu je obrovská. Mojich hráčov chcem pochváliť za výkon v druhom polčase a za snahu ešte niečo s výsledkom spraviť. Nakoniec sa dočkali odmeny v podobe gólu. Gratulujem domácim k víťazstvu, my musíme ísť ďalej a myslieť na ďalšie zápasy.“

Pred týždňom sa na Tehelnom poli, aj za účasti hráčov A tímu Slovana, konal výber do prípraviek. Pozrite, ako to vyzeralo.
V najlepšej jedenástke je päť slovanistov.