Úvod Správy Šnúra výhier je už sedemzápasová, zdolali sme DAC

Šnúra výhier je už sedemzápasová, zdolali sme DAC

ŠK Slovan Bratislava vyhral aj štvrtý jarný zápas, Dunajskú Stredu sme pokorili 2:1.

ŠK Slovan Bratislava vyhral aj štvrtý jarný zápas, Dunajskú Stredu sme pokorili 2:1. O góly belasých sa postarali Vittek a po zmene strán Gorosito.

Od úvodného výkopu sa stretnutie nieslo v jasnom duchu, no Slovanu trvalo veľmi dlho, kým dokázal súpera zlomiť aj gólovo. Úvodná desaťminútovka bola plná nepresností, v 12. min navyše náš tím oslabilo zranenie Kladrubského, ktorého nahradil Bagi. Prvá zaujímavá šanca stretnutia prišla v 15. min, keď sa do útoku rútila dvojica Peltier – Vittek. Druhý menovaný vyzval Peltiera do šprintu, ten sa napokon rozhodol pre spätnú prihrávku, čo celú situáciu prekombinovalo. Netrvalo dlho a nápor belasých priniesol ďalšiu peknú akciu. O šesť minút neskôr totiž Peltier prihral dobre postavenému Milinkoviťovi, ten preniesol hru na Soumaha, ale rýchlonohému stredopoliarovi nebolo dopriate skórovať ani z dorážky. V 26. min sa ten istý hráč predviedol v pozícii nahrávača, keď vybojovanú loptu ponúkol Peltierovi, avšak rodák z Trinidadu a Tobaga ani tentoraz nebol úspešný. Nasledujúci priebeh priniesol viacero faulov a nepresných striel domácich, azda najzaujímavejšiu z nich vyslal v 31. min Kristián Kolčák. V priebehu 37. a 38. minúty sme sa dostali hneď do dvoch, či troch streleckých príležitostí, výsledkom napokon bola iba nastrelená žrď po Vittekovej hlavičke zvnútra šestnástky. V samom závere prvého polčasu prišlo to, na čo sme celá polčas čakali. Na Vitteka v 45. min mieril utešený center z ľavej strany ihriska a náš kanonier nezaváhal – 1:0.

Po zmene strán sa obraz hry vôbec nezmenil. Loptu do siete sa Vittekovi podarilo dostať už po štyroch minútach hry, ale rozhodca odmával postavenie mimo hry. O minútu neskôr ho od radosti delil fantastický zákrok Penksu, ktorý bol ústrednou postavou celého súboja. Aj on už bol prikrátky na fantastickú prihrávku Soumaha, ktorý po rohovom kope ponúkol gól ako na tácke osamotenému Gorositovi. Argentínčan v našich službách nemal žiadny problém doťuknúť loptu do odkrytej bránky Dunajskej Stredy – 2:0. V 60. min stretnutia prišiel okamih, pre aký sa oplatí prísť na zápas. Soumah famóznym sólom prešiel cez asi šiestich hráčov súpera, loptu si prehadzoval z nohy na nohu a jediné, čo ho delilo od gólu roka bolo málo razantné zakončenie a opäť i skvelý Penksa. Od 70. min začali hroziť aj hostia, dialo sa tak najmä po ďalekonosných pokusoch. Jeden z nich vyslal v 72. min Ujlaky, Perniš ale zasahovať nemusel. O niekoľko okamihov neskôr skúšal šťastie podobným spôsobom aj Matúš, no ani on neuspel. V závere súboja Soumah preniesol hru Soumah na Peltiera, útočník Slovana mal dostatok času na spracovanie lopty, avšak ani napriek tomu mu gól dopriaty nebol. Keď sa už zdalo, že nič prevratné sa na ihrisku stať nemôže, prišiel gólový moment hostí. Po rohovom kope stečoval Krišto loptu tak, že ani Perniš, ani za ním stojaci Hudák už gólu nedokázali zabrániť – 2:1.

ŠK Slovan Bratislava – DAC Dunajská Streda 2:1 (1:0)

: 45. Vittek, 54. Gorosito – 90. Krišto

Žltá karta: 77. Matúš

Domáci: Perniš – Josimov, Niňaj, Gorosito, Kolčák (68. Hudák) – Žofčák, Milinkovič, Kladrubský (12. Bagi), Soumah (76. Matejka) – Vittek, Peltier

Hostia: Penksa – Ujlaky, Szabó, Turňa, Čaušič – Majerník, Brašeň (88. Valenta), Gergel, Krišto, Straka – Nurkovič (56. Matúš)

Rozhodovali: Samotný – Tomčík, Hrčka