Verí, že fanúšikovia prídu aj nabudúce!

Róbert Vittek by skvelú atmosféru zo zápasu proti Trnave rád zažil aj proti DAC.

Derby je opäť naše! Proti Spartaku Trnava sa neočakávala jednoznačná záležitosť aj napriek tomu, že tabuľkový rozdiel medzi súpermi je značný a táto prognóza sa aj naplnila. Trnava počas celého stretnutia hrýzla, no opraty súboja sme držali pevne v rukách.

„Opäť sa ukázalo, že derby nemá favorita. Trnava síce prvé dva zápasy prehrala, no proti nám predviedla dobrý výkon a poriadne nás potrápila,“ povedal strelec úvodného gólu Róbert Vittek. Podľa neho malo veľký vplyv na celé stretnutie nepriaznivé počasie. „Fúkal veľmi silný vietor, a tak sa nehrá ľahko. Podľa mňa tým zápas dosť utrpel.“

Súboj prvého s ôsmym prilákal viac, než 5300 divákov. Atmosféra bola skvelá, fankluby si dokonca pripravili aj protest proti novej trestnoprávnej legislatíve.

„Konečne bolo na tribúnach toľko ľudí, koľko si ligové stretnutie zaslúži. Pevne verím, že na zápas proti Dunajskej Strede príde ešte viac našich fanúšikov a opäť si užijeme skvelú atmosféru,“ vraví Vittek, podľa ktorého stávka hráčov s fanúšikmi pokračuje aj v nasledujúcom domácom zápolení. Ak teda príde viac 6000 duší, hráči budú čapovať pivo.

Napriek nepriazni počasia sa odohralo vcelku kvalitné ligové stretnutie obohatené o dva pekné zásahy Slovana. Prvý z nich vsietil Róbert Vittek z penalty po faule na Marka Milinoviča, druhý pridal po úniku Lester Peltier. V závere mal možnosť na zaklincovanie skóre Soumah, avšak ponúknutou penaltou "pohrdol".

„Prvé dejstvo nám veľmi nevyšlo. Po zmene strán sme zvýšili dôraz pred bránkou a vypracovali sme si viac príležitostí. V stretnutí bolo dôležité to, kto dá prvý gól a to sa nám podarilo,“ znie hodnotenie zápasu od nášho deväťgólového strelca.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 12. kola Niké ligy 2025/26 ŠK Slovan Bratislava – FC Tatran Prešov (0:1).
Kevin Wimmer a jeho chlapské zhodnotenie.

Neprehliadnite

Belasé srdce opäť pomáha.
177. derby bolo v belasej réžii. Vychutnajte si zostrih!
Názory trénerov po zápase 11. kola Niké ligy 2025/26 FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava (0:2).

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Nike

Hlavný partnerMain partner

Grafobal
Millioneo

Zlatí partneriGold partners

Intergroup
Grafobal Group
© 2024 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.