Úvod Správy Nitra nás potrápila, no nezaskočila

Nitra nás potrápila, no nezaskočila

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil aj v druhom jarnom kole, na pôde Nitry sme uspeli výsledkom 2:1. O góly belasých sa postarali Mikuš a Žofčák.

Slovan bol podľa očakávania od začiatku stretnutia aktívnejší a svojho súpera takmer k ničomu nepripustil. Snaha sa vyplatila už v 7. min, keď Niňaj upratal odrazenú loptu z bezprostrednej blízkosti do nitrianskej siete a otvoril skóre – 1:0 pre Slovan. Gól však tempu hry nepomohol, skôr naopak. V 11. min Nitrania predviedli jednu z mála akcií, na konci ktorej bol Böhm. Nitran síce pálil z veľkej vzdialenosti, no takmer zaskočil Perniša, keď sa jeho rana odrazila od hornej žrde. Ďalšia zaujímavá akcia prišla až za dvanásť minút. Soumah predviedol ukážkové sólo cez domácu defenzívu a poriadne natiahol gólmana Stránskeho, ktorý len tak-tak vyboxoval jeho strelu mimo  priestory svojej svätyne. O päť minút neskôr bol aktívny i Bagayoko, avšak ním centrovaná lopta opäť skončila iba na skvelo chytajúcom Stránskom. Útoky Slovana sa na domácu bránku valili v pravidelných intervaloch, jeden z nich viedol v 32. min Kladrubský. Jeho ďalekonosná rana nebola vôbec mierená zle, avšak belasý stredopoliar neslávil gólový úspech. Netrvalo dlho a ten istý hráč pálil z nemalej vzdialenosti opäť, avšak tentoraz už s menšou presnosťou. Do záveru prvého polčasu sa nič zaujímavé nestalo, a tak šli tímy do kabín za stavu 1:0  pre Slovan.

Po zmene strán domáci výrazne ožili a Slovan prebrala z letargie až 54. minúta. Práve vtedy totiž aj s prispením náhody dokázal Mikuš doraziť loptu do našej siete a vyrovnal na 1:1. Domáci hrali ako pokropení živou vodou a oproti prvému polčasu si dokázali vypracovať aj viaceré príležitosti. V 58. Böhm takmer obhodil Perniša, ktorý iba reflexívne vyrazil loptu ramenom. O niekoľko okamihov neskôr predviedol svoje umenie Soumah a následne poslal loptu krížom cez celú obranu Nitry. Pekná prihrávka však nikoho nenašla. V 63. min Cléber prenikol po pravej strane, dostal sa aj do zakončenia, no z rohu bránky nemal proti Pernišovi nádej na úspech. V 70 min unikol po ľavej strane Mészáros a dokázal odcentrovať na opačnú stranu ihriska, nabiehajúcich spoluhráčov ale taktiež nezastihol. Aktívnym Nitranom sme zastrihli rožky jedenásť minút pred záverečným hvizdom. Po faule na Soumaha na hranici šestnástky zahrával priamy kop Žofčák a kopol ho naozaj ukážkovo. Loptu zatočil priamo do šibenice domácej svätyne – 2:1 pre Slovan. V samom závere mal ešte gól na kopačke Vittek, ale namieril iba do tyče nitrianskej bránky.

FC Nitra - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:1)

Góly: 54. Mikuš, 79. Žofčák - 8. Niňaj

Žlté karty: 21. Boszorád – 35. Niňaj, 69. Kladrubský, 82. Perniš

Domáci: Stránský - Dubeň, Harbuľák, Mensah (46. Kutra), Kolbas - Špalek, Boszorád, Cléber, Böhm – Šmehýl (82. Čery), Mikuš

Hostia: Perniš - Bagayoko, Niňaj, Gorosito, Josimov - Žofčák, Kladrubský, Soumah, Halenár (4. Grendel (59. Bagi)) – Peltier (57. Mészáros), Vittek

Rozhodovali: Jaška - Chládek, Lieskovský