Víťazný vstup do sezóny

V prvom zápase sezóny sme si poradili s MFK Košice 2:0 (0:0)

Corgoň liga 2010/2011 - 1. kolo:

ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 2:0 (0:0)
Góly: 65. Slovák, 76. Ivana, ŽK: 19. Božič, 29. Had - 32. Kolbas, rozhodovali: Samotný - Kubačka, Tomčík, 1769 divákov

Bratislava: Putnocký - Dobrotka, Saláta, Dosoudil, Had - Božič (61. Slovák) - Bagayoko, Guédé, Kiss (61. M. Kuzma), Grendel - Ivana (84. P. Jánošík)

Košice: Brudňak - Kolbas, Djokovič (68. Dobias), R. Cicman, Čonka - Viazanko, Kavka, Hovančík, Juhar (68. Gál-Andrezly) - Pačinda (79. Karaš) - Škutka

Úvodnému dejstvu duelu na bratislavských Pasienkoch chýbal dramatický náboj, aj keď obe mužstvá mali šance skórovať. V 7. min sa dostal ku tvrdej strele domáci Bagayoko, ale jeho pokusu chýbala presnosť. Slovan bol síce v priebehu celého I. polčasu aktívnejší, boli to však hostia, ktorí mali najväčšiu príležitosť, keď sa v 23. min po priamom kope Kolbasa dostal k lopte Pačinda a jeho strela skončila na brvne Putnockého bránky. V 38. min sa po chybe Juhara dostal do úniku Ivana, následne prihral lepšie postavenému Bagayokovi, ten však z hranice pokutového územia minul.

Po zmene strán sa v 49. min uvoľnil pred šestnástkou Ivana, ale aj jeho strela skončila vedľa bránky. V 61. min siahol tréner domácich Jozef Jankech k dvojnásobnému striedaniu, ktoré sa mu už o štyri minúty neskôr vyplatilo. V pokutovom území Košíc sa najlepšie zorientoval Slovák a slabou strelou k žrdi otvoril skóre - 1:0. Vzápätí pristúpil k výmene dvoch hráčov aj hosťujúci kouč Djurovič, ale jeho zverenci toho smerom dopredu veľa nevymysleli. V 74. min Slovák zvolil technické zakončenie, ale tentoraz prekopol. O dve minúty neskôr Ivana napriahol spoza šestnástky, lopta zasiahla gólmana Brudňaka, ale napokon skončila v jeho bránke - 2:0. Keďže do konca duelu sa už nič zaujímavé nestalo, domáci získali tri body a Košičania sa domov vracajú s prázdnymi rukami.

Jozef Jankech (tréner Slovana): "Chceli sme hrať od začiatku viac nátlakovo a streliť gól, čo sa nám nedarilo. Vpredu sme hrali zle. Po zmene strán sa situácia zmenila, dali sme dva góly, ale potom to už bolo jednoznačné. Zaslúžili sme si dať viac gólov. Som však rád, že sme vyhrali, Košice nie sú slabé mužstvo. Náš výkon ešte pôjde hore."

Žarko Djurovič (tréner Košíc): "Ďakujem Slovanu za kvalitný a férový zápas. Naše mladé mužstvo potrebuje čas. Dnes nemám k dispozícii veľa hráčov. Mame problémy, ale snažíme sa dať čo najskôr dohromady. Pracujeme na príchode viacerých hráčov."