Úvod Správy Príprava ukončená nešťastnou prehrou

Príprava ukončená nešťastnou prehrou

ŠK Slovan Bratislava prehral v záverečnom stretnutí zimnej prípravy s rakúskym tímom SV Mattersburg 1:2.

ŠK Slovan Bratislava prehral v záverečnom stretnutí zimnej prípravy s rakúskym druholigovým tímom SV Mattersburg 1:2. Hostia sa do vedenia dostali v 17. min zásluhou Klemena, o vyrovnanie sa postaral dve minúty pred záverečným hvizdom Hudák. V poslednej minúte však dokázal skórovať Ibser a zabezpečil hosťom výhru.

Úvodný polčas veľa vzrušenia, ani zaujímavého futbalu nepriniesol. Od úvodného výkopu držali loptu na svojich kopačkách takmer výlučne belasí. Súper sa snažil najmä o pozornú defenzívu a občasné vyrážanie do protiútokov. Zatiaľ čo efektivita domácich bola slabá, rakúske mužstvo sa dostávalo pred našu bránku iba sporadicky, no moment prekvapenia dokázalo stopercentne využiť. V 17. min tak prekonal Perniša útočník Ingo Klemen, ktorý dostal peknú prihrávku medzi dvoch brániacich hráčov a strelou k pravej tyči obstrelil nášho gólmana – 0:1. V nasledujúcich minútach sa hralo najmä medzi šestnástkami, Slovan si dokázal vytvoriť niekoľko pološancí zásluhou Soumaha, či Peltiera, avšak na výraznjšie ohrozenie brankára Mattersburgu to nestačilo. V 36. min skúšal šťastie z veľkej diaľky Halenár sebevlastným spôsobom, no ani jeho pokus sa neujal, a tak sa polčas skončil tesným vedením nášho súpera.

Po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil. Slovanisti svojho súpera nepustili prakticky k ničomu a prevaha držania lopty bola výrazne na našej strane. Nič to však nezmenilo na tom, že sa hral najmä medzišestnástkový futbal bez vyloženejších príležitostí. Azda najväčšia šanca druhého dejstva prišla v 71. min, keď súper dokázal prečísliť našu obranu a na Perniša sa rútili štyria rakúski hráči proti dvom našim obrancom. Situácia sa napokon vyvinula tak, že Perniš čelil osamotený útočníkovi Mattersburgu a svoj tím famózne podržal. Následne mal možnosť na vyrovnanie striedajúci Hlohovský, keď sa presadil cez dvojicu obrancov súpera, ale gólman súpera bol pohotový. Päť minút pred záverečným hvizdom skúsil šťastie individuálnou akciou Peltier, ale ani on neuspel. Keď to už vyzeralo, že si v zimnej príprave pripíšeme druhú prehru, slovanisti nečakane udreli prostredníctvom mladého Hudáka, pre ktorého to bol druhý presný zásah v príprave. V 88. min tento obranca vyrovnal krásnym zakončením hlavou, keď sa presadil po centri zo štandardnej situácie z asi 25 metrov. Ani to ale napokon prehru nedokázalo odvrátiť. V 90. min totiž po kolmej prihrávke za obranu predviedol svoje umenie Ibser a nedal Pernišovi šancu na úspešný zákrok - 1:2. Na tento gól už nemali slovanisti čas zareagovať.

ŠK Slovan Bratislava – SV Mattersburg 1:2 (0:1)

Góly: 88. Hudák - 17. Klemen, 90. Ibser

Zostava Slovana: Perniš - Bagayoko, Niňaj, Kladrubský, Josimov (46. Vrablec) – Kolčák (46. Hudák), Grendel – Žofčák (46. Szarka), Halenár (74. Hlohovský), Soumah – Peltier

Zostrih dnešného zápasu v Dunajskej Strede. (so súhlasom VOYO)
Názory trénerov po zápase 7. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (5:3).
FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 5:3.