Úvod Správy Po dvoch výhrach remíza na záver

Po dvoch výhrach remíza na záver

ŠK Slovan Bratislava na záver svojho sústredenia v Turecku remizoval s ukrajinským tímom FK Volyn Lutsk 1:1.

ŠK Slovan Bratislava na záver svojho sústredenia v Turecku remizoval s ukrajinským tímom FK Volyn Lutsk 1:1. Jediný presný zásah belasých zaznamenal Halenár, ktorému sa podarilo presadiť v druhom prípravnom stretnutí za sebou.

Zápas mal dva úplne odlišné polčasy, zatiaľ čo v prvom mal Slovan výrazne navrch, v druhom dejstve sa mu súper dokázal vyrovnať ako aktivitou, tak aj gólovo. Tento fakt vyplynul aj z toho, že po zmene strán pristúpila naša trénerská dvojica k výrazným zmenám v zostave. Belasí sa do vedenia dostali v 24. min zásluhou Juraja Halenára  a tesný náskok si udržali až do záverečnej dvadsaťminútovky.  Osemnásť minút pred záverečným hvizdom však do nášho pokutového územia prenikol záložník súpera Skoba, prehodil si loptu na ľavú nohu a nechytateľnou strelou do vzdialenejšieho rohu nedal Pernišovi šancu na úspech – 1:1.

ŠK Slovan Bratislava – FK Volyn Lutsk 1:1 (1:0)

Góly: 24. Halenár – 72. Skoba

Zostava Slovana: Polaček (46. Perniš) – Gorosito, Kladrubský (62. Gašparovič), Niňaj, Josimov (46. Bagayoko) – Kolčák, Grendel (46. Hudák (87. Sabo)) – Žofčák (46. Hlohovský), Halenár (46. Szarka), Soumah - Peltier

Zostava Slovana v druhom polčase: Perniš – Bagayoko, Hudák, Niňaj, Gorosito – Kolčák, Kladrubský – Peltier, Soumah, Hlohovský - Szarka

Pozrite si tlačovú konferenciu v Dunajskej Strede v podaní trénera Weissa.
Zostrih dnešného zápasu v Dunajskej Strede. (so súhlasom VOYO)
Názory trénerov po zápase 7. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava (5:3).