Úvod Správy Famózny triumf nad Zenitom Petrohrad! + video

Famózny triumf nad Zenitom Petrohrad! + video

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v napínavom priateľskom súboji s ruským veľkoklubom Zenit Petrohrad 2:1.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v napínavom priateľskom súboji s ruským veľkoklubom Zenit Petrohrad 2:1. Už v piatej minúte sme sa ujali vedenia gólom Žofčáka, ruský tím ale vyrovnal zásluhou Hulka. Po zmene strán síce prišiel neuznaný gól belasých, no v 77. min  otočil skóre v náš prospech Soumah a rozhodol o famóznom triumfe 2:1.

ZOSTRIH ZO ZÁPASU

Súboj sa začal naozaj zhurta a to práve vďaka našim futbalistom. Už päť minút po úvodnom výkope totiž Fayzulin spravil chybu, po ktorej sa k lopte dostal Mészáros a umne poslal do šance Igora Žofčáka. Skúsený líder Slovana nezaváhal a vymietol pravý horný roh petrohradskej bránky – 1:0 pre Slovan. Z vedenia sme sa ale netešili dlho, v 10. min totiž Hulk predviedol svoju kopaciu techniku a z priameho kopu vyrovnal na 1:1. V nasledujúcej fáze mali loptu na kopačkách viac hráči ruského veľkoklubu, svoju technickú stránku predvádzal najmä Hulk. Slovanisti ale kompaktne bránili a nepúšťali súpera do väčších šancí. V 29. min udrel Lester Peltier tvrdou strelou zo šestnástky, Lodygin ale predviedol parádny zákrok. O päť minút neskôr zakombinoval Hulk s Arshavinom, osobná obrana belasých ale aj tentoraz slávila úspech. Dve minúty pred koncom prvého polčasu skúsil sebevlastným spôsobom šťastie Halenár, jeho ďalekonosná rana ale nebola presná.

Po zmene strán sa bojovalo najmä v strede ihriska, prvá výraznejšia príležitosť prišla v 52. min po štandardnej situácií z kopačky Kerzhakova. Jeho center našiel hlavu Anyukova, avšak ruské zakončenie mierilo iba tesne nad Pernišovu bránku. V 61. min sme mohli ísť do vedenia, keď sa nám podarilo po peknej akcií dostať loptu do siete súpera. Rozhodca však odmával postavenie mimo hry. V 63. min mohlo platiť nedáš – dostaneš, keď sa cez našu obranu presadil Ansaldi, gólman Slovana vytesnil loptu iba končekmi prstov. Vzápätí však prišla rana Grendela, ktorá rozozvučala konštrukciu súperovej svätyne. V 65. min sa šťastie konečne usmialo aj na našu stranu, Soumah sa rutinérsky dostal až pred Lodygina a nekompromisne zakončil – 2:1. Záver súboja priniesol mnoho striedaní a pozornú defenzívu belasých, ktorá súperovi nedovolila vyrovnať. Na úvod sústredenia sme si tak pripísali mimoriadne cenný triumf nad hviezdami nabitým ruským Petrohradom.

Do stretnutia nezasiahla zo zdravotných dôvodov dvojica našich opär - Milinkovič a Vittek. Prvý menovaný má ešte stále problémy so zranením nohy, ktoré utŕžil počas sústredeia v Tatrách. Vitteka od pondelka trápi mierne vyvrtnutý členok, nešťastná náhoda sa mu stala na večernom tréningu.

FC Zenit Petrohrad – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)

: 10. Hulk - 5. Žofčák, 65. Soumah

Slovan: Perniš - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Josimov - Kladrubský, Grendel (84. Kolčák) - Mészáros (80. Vrablec),  Halenár (85. Szarka), Žofčák - Peltier (61. Soumah)

Zenit: Lodygin - Ansaldi (70. Lomberts), Criscito (10. Smolnikov), Lomberts (57. Lukovič), Neto (46. Hubočan), Aňukov - Fajzulin (46. Timoščuk), Witsel (46. Keržakov), Aršavin (46. Rjazancev) - Hulk (46. Zyrjakov), Rondon

Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.