Úvod Správy Žofčák zariadil výhru nad Győrom

Žofčák zariadil výhru nad Győrom

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v prípravnom stretnutí nad FC ETO Győr 1:0.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v prípravnom stretnutí s FC ETO Győr najtesnejším spôsobom 1:0. O jediný presný zásah v súboji sa postaral po zmene strán Igor Žofčák.

Slovan sa od úvodu snažil o aktívnu hru, súper bol utiahnutý na svojej polovici a do prvej akcie sa dostal až v 15. min, keď Kalmár dostal peknú krížnu prihrávku a vyskúšal šťastie z veľkej vzdialenosti. Perniš sa musel poriadne natiahnuť, no s prvým pokusom súpera si umne poradil. O tri minúty neskôr zahral rohový kop Žofčák a po jeho prihrávke pálil Halenár. Lopta sa však nepredrala cez hradbu tiel pred ňou. V 25. min pretavil Bagi svoju aktivitu na strelu po tom, čo vybojoval loptu v strede ihriska. Ďalekonosný pokus mladého stredopoliara ale letela iba tesne vedľa. O šesť minút neskôr poslal loptu do šestnástky súpera Kladrubský a do siete ju chcel poslať Szarka, avšak Kamenár stihol zakročiť včas. V 36. min sa dostal do veľkej šance Hlohovský, keď neďaleko bránky domácich spracoval loptu a pripravil si ju na strelu. Možnú radosť belasých však zastavil verdikt rozhodcu o tom, že Hlohovský hral aj rukou. Päť minút pred koncom prvého polčasu nebol Trajkovič ďaleko od gólu, keď z asi dvadsiatich metrov napálil do horného rohu Pernišovej bránky. O minútu na to pohorel v tutovke aj Dudás, ktorý z tesnej blízkosti trafil odrazenú loptu do dobre postaveného Perniša.

Po zmene strán sa Perniš vytiahol ďalším skvelým zákrokom, keď v 48. min vychytal Kronavetera. O minútu neskôr tesne minul ľavý horný roh našej bránky Rudolf. Aj tentoraz platilo nedáš – dostanes. V 55. min Žofčák namieril svoj priamy kop tesne ponad múr brániacich domácich a poslal Slovan do vedenia, ktoré sa ukázalo ako rozhodujúce. V 66. min bol v permanencií opäť skvele chytajúci Perniš. Tentoraz hasil požiar po úniku Andrica, ktorý sa dostal poza obranu belasých. V 76. min predviedol pekné individuálne sólo Žofčák a z hranice šestnástky sa pokúsil o technický obstrel Kamenára, ale namieril príliš vysoko. Osem minút pred koncom riadneho hracieho času Dinjar našiel dobre postaveného Martinéza, ktorý zakončoval azda sedem metrov pred Pernišom. Vyrovnávajúceho gólu sa ale domáci nedočkali. V samom závere zahrával Igor Žofčák ešte jeden priamy kop, ale tento pokus namieril iba do pred ním stojacich obrancov.

FC ETO Győr – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 55. Žofčák

Zostava Slovana: Perniš – Vrablec, Gorosito, Niňaj, Josimov – Kladrubský, Bagi – Hlohovský (46. Soumah), Halenár, Žofčák – Szarka (46. Peltier)

Rozhodovali: Szilas – Takács, Lémon

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.