Úvod Správy S Jihlavou tesná prehra

S Jihlavou tesná prehra

ŠK Slovan Bratislava podľahol v prípravnom stretnutí FC Vysočina Jihlava najtesnejším rozdielom 0:1.

ŠK Slovan Bratislava podľahol v priateľskom stretnutí FC Vysočina Jihlava najtesnejším rozdielom 0:1. Jediný presný zásah stretnutia prišiel už v úvodných minútach, keď sa po rohovom kope presadil hlavou Harba.

Stredajší súboj sa začal s miernym meškaním, pre neskorší príchod súpera a počas celého priebehu ho sprevádzalo sneženie. Jihlave sa podarilo vstúpiť do zápasu naozaj bleskovo, keď sa už v štvrtej minúte ujala vedenia. Gólová situácia prišla po rohovom kope hostí, keď Harba vyskočil najvyššie a jemným tečom poslal loptu za Pernišov chrbát – 0:1. V nasledujúcich minútach sa slovanisti snažili čo najskôr otriasť z mierneho šoku a súpera chceli zaskočiť dlhými centrami na Mészárosa. Obrana Jihlavy ale dobre čítala hru a do výraznejšej príležitosti našich útočníkov nepustila. V 22. min predviedol svoju výbornú kopaciu techniku Miloš Josimov, ktorý krížnou ranou napálil loptu tesne vedľa súperovej bránky. Z protiútoku pohrozil i český tím. Postupná akcia Jihlavy skončila pri Vaculíkovi, ktorý zakončoval hlavou, no nenamieril presne. V 32. min sa pokúsil prepracovať cez súperovu defenzívu Mészáros a z pravej strany napokon centroval loptu do šestnástky, kde už číhalo viacero jeho spoluhráčov. Center sa ale napokon odrazil od jedného z obrancov a vybojovali sme tak iba ďalší rohový kop. O tri minúty neskôr si Vittek hodil loptu  medzi presilu súperových obrancov, tí ho však dokázali zastaviť. Azda najväčšia príležitosť Slovana v prvom polčase prišla v 40. min,  keď Vittek zakombinoval s Mészárosom a mladý útočník následne vyzval k strele Halenára. Rana nášho ostrostrelca bola tečovaná a brankár Jihlavy si s ňou dokázal poradiť.

Po zmene strán tréneri Slovana pristúpili k dvom zmenám v zostave. Na trávnik prišli Hlohovský a Szarka, od úvodu druhého polčasu bolo z našich hráčov cítiť veľkú chuť po vyrovnaní. V 50. min pohrozili hostia dlhou loptou na Jungra, ktorý sa takmer dostal do veľkej príležitosti, no loptu nedokázal včas skrotiť. O sedem minút neskôr dostal Vittek peknú prihrávku na zadnú tyč, no hlavou preloboval súperovu svätyňu. V 62. min skúšal Josimov opäť šťastie ďalekonosným pokusom a hoci nenamieril zle, gólman Hanuš si z jeho pokusom poradil. O pár sekúnd neskôr predviedol Vittek ďalší prienik a obrana Jihlavy ho zastavila iba za cenu faulu. Loptu si na priamy kop postavil Žofčák, napálil ju ale iba do brvna. V 69. min bol Žofčák opäť veľmi blízko vyrovnaniu, keď mu Vittek poslal loptu do protiútoku a skúsený stredopoliar zakončil prízemnou strelou. Hanuš bol aj tentoraz pozorný. O šesť minút neskôr pohrozila i Jihlava, Karlík napálil volejom nebezpečný projektil na Perniša a brankár Slovana mal plné ruky práce, aby dokázal včas zakročiť. Ďalšia desaťminútovka priniesla najmä medzišestnástkový futbal a mnoho nepresností. V 83. min skúšal Karlík prekvapiť Perniša delovkou spoza šestnástky, avšak jeho pokus nebol ani približne presný. Rovnako nepresný bol aj Žofčákov ďalekonosný pokus z priameho kopu o minútu neskôr. Tri minúty pred uplynutím riadneho hracieho času sa pekným pasom prezentoval Augustín, Vittek jeho prihrávku spracoval, ale zakončeniu aj tentoraz chýbala presnosť. Ani v závere nám šťastie vyrovnať dopriate nebolo, a tak sme sa s Jihlavou rozišli za stavu 0:1 pre hostí.

ŠK Slovan Bratislava – FC Vysočina Jihlava 0:1 (0:1)

Góly
: 3. Harba

Zostava Slovana: Perniš - Vrablec, Gorosito (46. Kolčák), Niňaj (64. Augustín), Josimov - Bagi, Kladrubský (46. Hlohovský) - Mészáros (50. Gašparovič), Halenár (46. Szarka), Žofčák - Vittek

Rozhodovali: Pavlík – Vindiš, Martiš

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.