Úvod Správy Skalici sme „osladili“ oslavy osemgólovým víťazstvom

Skalici sme „osladili“ oslavy osemgólovým víťazstvom

K víťazstvu 8:1 v prípravnom zápase v Skalici prispel dvoma gólmi dorastenec Timotej Vajdík.

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorkovom priateľskom stretnutí pri príležitosti 90. výročia organizovaného futbalu v Skalici proti miestnemu treťoligistovi MFK vysoko 8:1. Strelecky sa dvakrát presadil ešte len dorastenecký útočník Timotej Vajdík, po jednom presnom zásahu pridali Jan Králík, Milan Ivana, Radek Dosoudil, Marek Kuzma, Michal Peňaška a Ladislav Pecko ml.

Domáci klub si oslavy spestril okrem duelu s našimi chlapcami aj otvorením nového ihriska s umelým povrchom v ich športovom areáli. Špecifický zápas to bol pre Petra Štepanovského, ktorý svoj talent rozvíjal práve v klube nášho utorkového súpera až do kategórie mladšieho dorastu. Príležitosť dostali viacerí hráči z druholigovej rezervy a staršieho dorastu.

MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava 1:8 (0:4)

Góly ŠK Slovan: Vajdík 2, Králík, Ivana, Dosoudil, Kuzma, Peňaška, Pecko ml.

Zostava ŠK Slovan
1. polčas: Rusina – Štepanovský, Jánošík, Dosoudil, Dobrotka – Žofčák, Králík, Grendel, Ivana – Kordič, Kuzma
2. polčas: Gábriš – Baláži, Peňaška, Nachtman, Pečnik – Túri, Guédé, Božič, Jackuliak – Pecko ml., Vajdík