Úvod Správy Popradu sme strelili tri góly, Polaček opäť s čistým kontom

Popradu sme strelili tri góly, Polaček opäť s čistým kontom

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil aj v druhom stredajšom prípravnom stretnutí, nad FK Poprad sme vyhrali jednoznačne 3:0.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil aj v druhom stredajšom prípravnom stretnutí, nad FK Poprad sme vyhrali jednoznačne 3:0. Loptu do siete súpera dopravili postupne Gašparovič, Peltier a Turčák.

Stretnutie sa začalo zhurta a už v siedmej minúte pohrozil pred Polačekovou bránkou domáci Kubus po peknom centri od Rausa. Náš gólman však bol pozorný a včas vybehol, čím zneškodnil hroziace nebezpečenstvo. Následne zaujal i ďalekonosný pokus Gorosita, s ktorým si ale brankár domácich poradil bez väčších problémov. V priebehu dvadsiatej až dvadsiatejpiatej minúty sa na ihrisku udialo niekoľko zaujímavých vecí, najväčšiu pozornosť si určite zaslúžil pokutový kop Slovana, ktorý bol nariadený po faule Bendíka na prenikajúceho Soumaha. Loptu si na biely bod postavil práve faulovaný hráč, no popradský brankár sa blysol skvelým zákrokom. Slovanisti ale na gól nemuseli čakať dlho. V 30. min dorazil nakopávanú loptou od Soumaha do popradskej siete Gašparovič, čím poslal belasých do jednogólového vedenia. O sedem minút bol náš náskok už dvojgólový. Peltier totiž dokázal fantasticky využiť nepozornosť v domácej obrane, zasekol si brankára a poslal loptu do jeho odkrytej svätyne – 2:0. V samom závere prvého polčasu pálil po rohovom kope na Polačeka Bendík, náš gólman sa ale aj tentoraz vyznamenal.

Po zmene strán pohrozil v 55. min tvrdou strelou Hutta a domáci gólman mal plné ruky práce, aby jeho pokus vytesnil aspoň na rohový kop. O tri minúty neskôr ten istý hráč skúšal šťastie opäť, tentoraz z hranice pokutového územia, ale Haszárik bol opäť v strehu. Tretí gól Slovana prišiel v 72. min a aj pri ňom mal prsty talentovaný Gašparovič. Práve jeho center totiž našiel dobre postaveného Borisa Turčáka, ktorý z prvej prekonal popradského brankára a zvýšil na 3:0. O päť minút na to bol ďalší presný zásah na dosah. Soumah predviedol svoj talent, dostal sa i do zakončenia, no z hranice šestnástky namieril iba do Haszárika. V 81. min Hutta znovu vyskúšal pozornosť súperovho gólmana, avšak jeho pokus letel iba tesne vedľa. Vzápätí kontrovali aj domáci zásluhou Rausa, ktorý vyviezol loptu a následne ju poslal k Tropovi. Pred Polačekom napokon v poslednej chvíli zasiahol Hudák. Ten istý hráč prekazil šancu Rausa aj o niekoľko okamihov neskôr.  Pár sekúnd pred záverečným hvizdom sa ešte pokúsil o skorigovanie skóre domáci Michlík, jeho rana ale letela iba vysoko nad.

FK Poprad - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:2)

: 30. Gašparovič, 37. Peltier, 72. Turčák

Zostava Slovana: Polaček - Vrablec (30. Hudák), Gorosito, Kolčák, Josimov (46. Molnár) - Hlohovský (46. Jackuliak), Augustín (46. Sabo), Bagi (46. Jakúbek (65 Turčák)), Gašparovič - Soumah - Peltier (46. Hutta)

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.