Úvod Správy Nad Prešovom výhra rozdielom troch gólov

Nad Prešovom výhra rozdielom troch gólov

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v úvodnom stredajšom prípravnom stretnutí nad Prešovom 4:1.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v úvodnom stredajšom prípravnom stretnutí nad Prešovom 4:1. O góly belasých sa postarali Grendel, Žofčák, Peltier a Gašparovič.

Prvý stredajší súboj slovanistov sa začal pozvoľna, prvú väčšiu príležitosť mali belasí v desiatej minúte, keď Vittek zakombinoval s Mészárosom a na konci akcie mal stáť zakončujúci Žofčák. V poslednej chvíli mu však loptu vypichol Papaj. O dve minúty neskôr našiel na opačnej strane Leško hlavu Katonu, ktorý sa snažil zaskočiť Perniša jemným tečom, avšak náš brankár zostal pozorný. V 16. min skúšal šťastie po krátkom rohu Halenár sebevlastným spôsobom. Jeho rana z asi 25 metrov bola na nešťastie zblokovaná, a tak letela iba tesne nad. Tretiu desaťminútovku stretnutia načala zaujímavá príležitosť Katonu, ktorý chcel ľahkým oblúčikom prelobovať Perniša, brankár Slovana ani tentoraz nezaváhal. Z protiútoku opäť pohrozili aj belasí, tentoraz svojim centrom našiel Žofčák Vitteka, zakončenie nášho kanoniera z prvej ale neletelo podľa jeho predstáv. V 30. min však už prvý gólový moment predsa len prišiel. Erik Grendel predviedol pekné sólo stredom ihriska, nakrátko si loptu narazil so Szarkom a tvrdou strelou k pravej tyči poslal Slovan do vedenia – 1:0. O päť minút neskôr opäť pohrozil Vittek, ktorý si v šestnástke spracoval loptu na hruď a následne pálil, ale ani tentoraz priestor prešovskej bránky netrafil. V závere prvého polčasu mali obe mužstvá ešte po jednej pološanci, ale ani jedna výraznejšiu prácu brankárom nenarobila.

V druhom dejstve sa vrece s gólmi roztrhlo naplno. V 54. min skúšal šťastie z hranice pokutového územia Lipták, no nenamieril presne. O tri minúty neskôr však prišla šanca Žofčáka a ten ňou už nepohrdol. Defenzíva Prešova dala slovanistom dosť priestoru na kombináciu, to využil Bagayoko, ktorý našiel osamoteného Žofčáka a skúsený stredopoliar sa postaral o zvýšenie nášho náskoku na 2:0. Následne naši tréneri pristúpili k viacerým striedaniam a gólový efekt sa aj tentoraz dostavil. V 64. min obrancovia Tatrana zblokovali center letiaci do šestnástky, lopta sa ale odrazila k Peltierovi a ten neváhal a zvýšil už na 3:0. V 72. min sa opäť pripomenul aj náš súper, keď Leškova rana ohrozila Perniša, no náš gólman ju dokázal vytesniť do bezpečia. V 82. min sa napokon dočkali presného zásahu aj Prešovčania. Šafranko využil moment prekvapenia po peknej prihrávke od jedného zo svojich spoluhráčov a skvelo umiestnenou strelou k pravej tyči nedal Pernišovi šancu na úspech. Slovanistické zaskočenie ale netrvalo dlho a už v 84. min sa radoval Gašparovič, ktorý sa uvoľnil po ľavej strane a dokázal obstreliť brankára Taliana. Záver stretnutia už nič dramatické nepriniesol, a tak sa Slovan tešil zo zaslúženého triumfu 4:1.

1. FC Tatran Prešov - ŠK Slovan Bratislava 1:4 (0:1)

: 82. Šafranko – 30. Grendel, 57. Žofčák, 64. Peltier, 84. Gašparovič

Zostava Slovana: Perniš - Bagayoko, Kladrubský (60. Gorosito), Niňaj, Vrablec (60. Josimov) - Grendel (60. Bagi) - Žofčák (60. Hlohovský), Halenár (60. Augustín), Mészáros (80. Turčák) - Vittek (60. Soumah), Szarka (60. Peltier)

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.