Úvod Správy Na Liptove jasný triumf majstra

Na Liptove jasný triumf majstra

V druhom prípravnom stretnutí Slovan zvíťazil nad Liptovským Mikulášom presvedčivo 3:0.

Prvý prípravný duel počas sústredenia v Tatrách sme zvládli na výbornú, s domácim Tatranom Liptovský Mikuláš sme zvíťazili jednoznačne 3:0. Dva presné zásahy zaznamenal Lester Peltier, o zvýšenie náskoku sa postaral Karol Mészáros.

Svoj druhý prípravný duel sme odohrali pred nečakane početnou diváckou kulisou, aktívna hra Slovana sa začala prakticky od úvodného  hvizdu. Už v 8. min sa dostal do dobrej streleckej príležitosti Hlohovský, jeho ranu z blízka však Šavol efektívne vykryl. Na gól sme ale nemuseli čakať dlho. Už v 13. min totiž Hlohovský poslal do úniku Peltiera a ten sa zoči-voči brankárovi súpera nemýlil – 1:0 pre Slovan. O deväť minút neskôr zaujala akcia Turčáka so Soumahom, na konci ktorej bolo zakončenie prvého menovaného. Domáci gólman tentoraz zasahovať nemusel. V priebehu nasledujúcich piatich minút si Latiak vypracoval hneď dve strelecké príležitosti, ani pri jednej však Polaček zasahovať nemusel, pretože zakončenia netrafili priestor jeho bránky. Netrvalo dlho a Slovan opäť poriadne domácim podkúril. V úlohe nebezpečného útočníka sa aj tentoraz predstavil Peltier, ktorý si dokonca vypýtal faul v šestnástke súpera. Pokutový kop zahrával Hlohovský, no jeho úmysel Šavol prečítal. Dve minúty pred koncom prvého polčasu Hlohovský našiel dobre postaveného Turčáka, ktorý pálil z prvej, avšak nenamieril presne.

Po zmene strán slovanisti opäť pristúpili k zmenám na trávniku a na gólový efekt sme nemuseli čakať dlho. Už v 51. min Jackuliak predviedol efektný prienik obranou súpera. Defenzíva Liptákov ho dokázala zastaviť iba za cenu faulu. Loptu si na priamy kop pripravil Lester Peltier a efektne vymietol Šavolovu šibenicu svojim druhým zásahom v zápase – 2:0 pre Slovan. O jedenásť minút na to ale museli byť v pozore aj slovanisti. Staš totiž predviedol svoju technickú stránku a vyzval do úniku Rezera. Polaček bol ale pohotový a fantastickým zákrokom odvrátil akciu zaváňajúcu gólom. Rezerovi sa loptu podarilo dopraviť do našej siete v 69. min, avšak aj tentoraz bola jeho radosť predčasná. Celú akciu totiž zrušil avizovaný ofsajdový verdikt. O päť minút neskôr urobil veľkú chybu domáci obranca Lišivka, keď vlastnému brankárovi prihral tak, že z toho skoro bol tretí zásah Slovana. Chýbali však centimetre, a tak si Tatran vydýchol. Tretia rana Slovana ale onedlho aj tak prišla. Postaral sa o ňu Karol Mészáros, ku ktorému sa lopta dostala po nedôraznom odkopnutí domáceho brankára. Talentovaný mladík nezaváhal a poslal hostí do trojgólového vedenia. V závere súboja už k žiadnym zvratom nedošlo, a tak sme svoj druhý prípravný zápas vyhrali jednoznačne 3:0.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

: 13. a 51. Peltier, 79. Mészáros

Zostava Slovana: Polaček - Bagayoko, Hudák, Niňaj (46. Kolčák), Molnár - Jakúbek (46. Bagi) - Turčák (46. Mészáros), Soumah (46. Augustín), Hlohovský (46. Gašparovič) - Hutta (46. Jackuliak), Peltier (70. Sabo)

Rozhodovali: Chudý – Tomčík, Tutura