Úvod Správy Na úvod prípravy remíza

Na úvod prípravy remíza

ŠK Slovan Bratislava odohral svoj prvý tohtoročný prípravný duel, remizoval v ňom s 1. FC Slovácko 1:1.

ŠK Slovan Bratislava odohral na umelej tráve na Pasienkoch svoj prvý tohtoročný prípravný duel, remizoval v ňom s 1. FC Slovácko 1:1. Oba góly padli v prvom polčase, na zásah Milinkoviča odpovedal z priameho kopu Kerbr. Ďalší priateľský zápas odohrajú slovanisti už v sobotu proti Liptovskému Mikulášu.

Náš prvý prípravný zápas sa začal zhurta a už vo štvrtej minúte sme sa dostali do vedenia. Stalo sa tak po priamom kope Halenára, ktorý dopadol na hlavu Vitteka a od neho sa lopta dostala k Milinkovičovi, ktorý sa najlepšie vyznal v skrumáži pred bránkou a po viacerých odrazoch dokázal dostať loptu do siete – 1:0. O niekoľko minút neskôr skúšal strelecké šťastie i Karol Mészáros. Jeho rana spoza šestnástky nebola zlá, no chýbalo jej zopár centimetrov. Nasledujúca desaťminútovka patrila našim hráčom, príležitosti si postupne vypracovali Milinkovič, Vittek i Gorosito. Ani jedno zakončenie však nemierilo na brankára súpera, a tak nemusel zasahovať. V 22. min zahodil veľkú šancu hosťujúci Ondřejka, ktorý dostal prihrávku do dobrej pozície, avšak zazmätkoval a loptu poslal vedľa Pernišovej svätyne. Po tejto príležitosti videli diváci ešte jeden strelecký pokus Vitteka, avšak aj ten bol zblokovaný a nasledovali minúty hry najmä v strednom pásme. Obe mužstvá i napriek tomu predvádzali pekné kombinácie. Hostia dokázali udrieť v 34. min, keď priamy kop obdivuhodne zakrútil Kerbr a vyrovnal na 1:1. V závere prvého polčasu mali slovanisti ešte dve pološance, keď po chybe hosťujúceho brankára mohol páliť do opustenej bránky Robert Vittek, no z diaľky minul a následne pohorel i Igor Žofčák, ktorý zoči-voči brankárovi Hečovi mieril tesne nad.

Po zmene strán došlo k veľkému striedaniu a prejavilo sa to i na tempe hry. V 53. min skúsil zaskočiť obranu súpera Ákos Szarka, pálil ale z veľkého uhla a napol iba bočnú sieť bránky Slovácka. O päť minút neskôr dostal Peltier center priamo na hlavu, zakončil však iba presne do stredu bránky súpera. O niekoľko okamihov to ten istý hráč skúšal strelou z veľkého uhla, Heča však ani tentoraz nezaváhal. V 69. min predviedli peknú kombináciu i hostia. Ondřejka našiel Šimka, avšak český zakončovateľ napálil loptu tesne nad Pernišovu bránku. Hneď za ním sa ale dostal do fantastickej streleckej príležitosti strelec vyrovnávajúceho gólu Kerbr, no z tesnej blízkosti prestrelil svätyňu Slovana. V týchto momentoch hry boli hostia aktívnejší a viac sa tlačili pred našu bránku. Do vyloženejších situácií sa ale nedostávali, všetko riešila buď obrana, alebo pohotový Perniš. Desať minút pred koncom riadneho hracieho času ale opäť mohol prísť zlomový moment. Valenta sa totiž dokázal natlačiť až pred nášho gólmana, v rozhodnom okamihu však zaváhal a poslal loptu tesne vedľa. Ten istý hráč mal gól na kopačke aj v 88. min, našťastie priestor medzi troma žrďami ani tento raz netrafil. V samom závere sa už nič vážnejšie nestalo, a tak sme zakončili prvý zápas v roku 2014 remízou 1:1.

ŠK Slovan Bratislava - 1. FC Slovácko  (1:1)

Góly: 4. Kladrubský – 34. Kerbr

Žltá karta: 80. Šumulikovski

Zostava Slovana v prvom polčase: Perniš – Vrablec, Gorosito, Niňaj, Josimov – Kladrubský, Mészáros, Halenár, Žofčák, Milinkovič – Vittek

Zostava Slovana v druhom polčase: Perniš – Vrablec, Jakúbek, Kolčák, Josimov (58. Soumah) – Grendel, Bagi – Peltier, Augustín, Gašparovič – Szarka

Rozhodovali: Matúš – Bollo, Roszbeck

Elektronické vydanie bulletinu na dnešný zápas.
Belasí v sobotu o 18:00 vyzvú MŠK Žilina.