Úvod Správy Náš tím dokázal, že vie aj zabojovať

Náš tím dokázal, že vie aj zabojovať

Názory trénerov po zápase 18. kola Corgoň ligy 2013/14 ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina.

Názory trénerov po zápase 18. kola Corgoň ligy 2013/14 ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina (2:1):

Jozef Valovič (tréner Slovana): „V prvom polčase sme boli lepším mužstvom. Vypracovali sme si niekoľko gólových príležitostí, napríklad keď Niňaj sám na päťke vystrelil vedľa brány. Neskôr sme sa však zaslúžene ujali vedenia. Žilina sa prvýkrát dostala do šestnástky v závere prvého polčasu, keď Paur veľmi peknou strelou z priameho kopu vyrovnal. Rýchly gól v úvode druhého polčasu nás upokojil. Museli sme však bojovať so silným protivetrom i ťažkým terénom. Máme technicky ladené mužstvo, ktorému to robilo problémy. Disciplinovaným výkonom sme však náskok udržali. Chcem chlapcov pochváliť. Dnes potvrdili, že nie sú len technickým tímom, ale vedia aj zabojovať za Slovan a s veľmi kvalitným súperom uhrali dobrý výsledok.“

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Podali sme solídny výkon na ťažkom teréne proti kvalitnému súperovi. Prvý polčas bol vyrovnaný. Po góle, ktorý dal Slovan, sme sa v 44. minúte dočkali pekného vyrovnania, ktoré bolo dobrým impulzom pre chalanov. To, že sme nezachytili úvod druhého polčasu a súper to využil z brejkovej situácie, nás nakoplo a v druhej časti sme boli jasne lepším tímom. Mali sme veľké gólové príležitosti, ale zápas bol o detailoch. Skúsený súper svoje možnosti využil a strelil dva góly. Nám sa to podarilo len raz, a tak nemáme ani bod, hoci chlapci by si ho za bojovnosť  a predvedený výkon určite zaslúžili. Gratulujem Slovanu k víťazstvu.“

Strelo strelil nádherný gól, no veľmi ho mrzí najmä prvý polčas.