Úvod Správy Zdolali sme Žilinu, prezimujeme na čele

Zdolali sme Žilinu, prezimujeme na čele

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v poslednom domácom stretnutí jesennej časti nad MŠK Žilina 2:1. O góly domácich sa postarali Vittek a Žofčák.

Hneď v úvodných minútach sme mali gól na dosah. V 10. min zahrával priamy kop Juraj Halenár, loptu poslal do klbka hráčov pred Krnáčom, kde sa odrazila od jedného z našich futbalistov a žilinský gólman musel byť v pozore. O pár desiatok sekúnd neskôr Milinkovič naviazal na seba pozornosť, posunul loptu do vyloženej príležitosti Niňajovi, no ten z hranice šestnásky nenamieril presne. V 28. min dostal peknú prihrávku do behu Igor Žofčák a z približne desiatich metrov sa už-už chystal na zakončenie, no loptu mu v poslednom okamihu vypichol Vavro. Na presný zásah sme ale nemuseli čakať dlho. O dve minúty neskôr totiž Halenár na milimeter presne vysunul Vitteka, ten ušiel hosťujúcej obrane a poslal loptu popod padajúceho Krnáča do žilinskej siete – 1:0. Žilina sa pokúsila o rýchlu odpoveď, hneď z nasledujúceho rohového kopu totiž vznikla nepríjemná situácia, Putnocký ale zasahovať nemusel, záverečná dorážka letela mimo.  Nasledujúci priebeh priniesol mnoho nepresností, na ťažkom teréne nebolo jednoduché kombinovať. Žilina sa snažila presadiť najmä dlhými loptami, avšak tie vynikajúco zachytávala naša defenzíva. Nebolo nám ale dopriate ísť do kabíny s pocitom jednogólového vedenia. V závere prvého polčasu Grendel fauloval prenikajúceho Pečovského asi 20 metrov od našej bránky a rozhodca nariadil priamy kop. Loptu krásne zatočil Paur a Putnocký bol bez šance na úspešný zákrok – 1:1.

V úvodnej minúte druhého polčasu Slovan súperovi ukázal, že sa musí mať na pozore v každej sekunde zápasu. Milinkovič totiž prenikol po ľavej strane, vyprášil Krnáčove rukavice a lopta sa od nich odrazila k úplne voľnému Žofčákovi – 2:1. Vzápätí sme zahrávali priamy kop, z podobnej vzdialenosti ako Žilina, keď vsietila vyrovnávajúci gól. Žofčák ale namieril iba do pre ním stojaceho múru a hoci jeden zo Žilinčanov zahral rukou v pokutovom území, rozhodca hru neprerušil. V 58. min pohrozili i hostia, keď unikli našej defenzíve vo dvojici. Škvarka posunul loptu Majtánovi a ten by dozaista vyrovnal, keby mu do prihrávky v poslednej chvíli neskočil Bagayoko. V 62. min mal gól na kopačke Škvarka, avšak pozíciu vyrovnávajúceho strelca odmietol. Mihálik vtedy zachytil center, posunul loptu Maboukovi, ktorý ju vynikajúco priťukol voľnému kapitánovi hostí. Aj keď bol Putnocký von z bránky a na vyrovnanie stačil technický obstrel, Škvarka zvolil veľmi nepresnú delovku. Desať minút pred koncom riadneho hracieho času centroval Niňaj loptu pred žilinskú bránku, nečakaný odraz ju však namieril do žrde súperovej svätyne. Tempo hry v týchto momentoch značne opadlo, keďže hracia plocha už bola naozaj vo veľmi zlom stave. Posledné minúty súboja priniesli mierny tlak hostí, avšak Slovan si vedenie pozorne ubránil.

ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 2:1 (1:1)

Góly: 30. Vittek, 47. Žofčák - 45. Paur

Domáci: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Vrablec – Kolčák (53. Jakúbek) -  Žofčák, Halenár, Grendel (63. Mészáros), Milinkovič (78. Soumah) – Vittek

Hostia: Krnáč - Mabouka, Vavro, Perexta, Ricardo Nunes - Pečovský – Majtán (87. Káčer), Paur (78. Guba), Škvarka (87. Klec), Mihalík – Jelič