Úvod Správy Víťazné naladenie sa pred Žilinou

Víťazné naladenie sa pred Žilinou

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v prípravnom stretnutí nad MFK Skalica 3:1.

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v prípravnom stretnutí nad MFK Skalica 3:1. O góly sa postarali Žofčák, Hutta a Matejka.

V daždivom počasí sa zo začiatku hral celkom aktívny futbal, ofenzívnu prevahu mal podľa očakávania Slovan. Prvá krajšia akcia prišla v siedmej minúte, keď si Vrablec narazil loptu s Milinkovičom a spoza šestnástky sa pokúsil o ohrozenie súperovej svätyne. Jeho rana letela iba tesne vedľa. O niekoľko sekúnd neskôr centroval Milinkovič do šestnástky nebezpečnú loptu, do siete sa ju pokúšal zraziť v sklze Soumah, ale neuspel. Nasledujúci priebeh priniesol sériu zaujímavých zakončení, z okolia šestnástky však všetky leteli iba tesne vedľa. V 18. min pohrozili i hostia, keď sa lopta dostala k Hesekovi, ktorý z dobrej pozície natiahol Polačeka. Omnoho väčšiu príležitosť zahodili belasí v 22. min, keď Vittek nastrelil popod padajúceho gólmana Skalice pravú tyč. Lopta sa síce odrazila k úplne voľnému Soumahovi, jeho zakončenie z prvej ale mierilo vysoko nad. Na gólový moment sme tak čakali až do 29. min, keď Bagayoko predviedol jeden zo svojich tradičných prienikov, posunul loptu Grendelovi, a ten aj napriek skrumáži presne našiel voľného Igora Žofčáka. Z azda siedmich metrov už nemal jeden z lídrov nášho tímu žiadny problém poslať Slovan do vedenia. V 32. min však Josimov zatiahol ručnú brzdu vo vlastnom pokutovom území a rozhodca ukázal na biely bod. Pokutový kop s prehľadom premenil Konečný. V ďalších minútach si oba tímy vypracovali niekoľko pološancí, ani jeden z brankárov sa ale o svoju svätyňu báť nemusel. Zmena prišla v poslednej minúte prvého polčasu, keď si Milinkovič obhodil Fišana, gólovú radosť mu ale pokazil jeden z obrancov.

Po zmene strán sa dážď ešte viac zosilnil a terén bol skutočne extrémne šmykľavý. To zapríčinilo množstvo nepresností na oboch stranách. V 55. min si hostia vypracovali veľkú šancu, z druhej dorážky pálil do úplne odkrytej bránky Vaško, Sipľak následne odvracal istý gól na bránkovej čiare. O desať minút neskôr predviedol krásny prehľad v hre Hlohovský, ktorý vyzval do behu Soumaha, ten si loptu zasekol a nahral Huttovi. Mladému útočníkovi stačilo iba poslať loptu do siete – 2:1. V 71. min súpera prekvapil strieľaný center Hlohovského, ktorý chcel v sklze usmerniť Gašparovič, lopta sa ale odrazila opačným smerom. O necelú minútu neskôr pálil z pravej strany Matejka a technickou ranou prekonal Fišana -  3:1. V závere sa už nič dramatické neudialo, a tak Slovan zvíťazil nad Skalicou 3:1.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 3:1 (1:1)