Úvod Správy Počas reprezentačnej prestávky remíza

Počas reprezentačnej prestávky remíza

ŠK Slovan Bratislava remizoval v priateľskom súboji s Vysočinou Jihlava 2:2.

ŠK Slovan Bratislava remizoval v priateľskom súboji s Vysočinou Jihlava 2:2. O góly belasých sa postarali Hlohovský a Gašparovič.

Zápas sa začal za nie veľmi priaznivého počasia, no v slušnom tempe. Už v 6. min pálil na Polačeka Teplý, náš gólman sa musel natiahnuť, aký je dlhý, aby túto ranu vytesnil mimo priestor svojej bránky. O päť minút neskôr skúšal šťastie aj Přeučil, Polaček bol aj tentoraz pozorný. Na roztrhnutie gólového vreca sme nemuseli čakať dlho. V 13. min totiž rozhodca nariadil pokutový kop po faule v šestnástke Jihlavy a loptu si na biely bod postavil Hlohovský. Súperovmu brankárovi nedal šancu na úspech a poslal Slovan do vedenia. Z vedenia sme sa ale netešili dlho, o tri minúty už bolo vyrovnané. Přeučil zahral štandardnú situáciu naozaj ukážkovo a vymietol spojnicu našej svätyne – 1:1. Nasledujúci priebeh priniesol medzišestnástkový futbal, ktorý prerušila 31. min.  Tvrdou ranou sa aj druhý raz presadil Přeučil – 2:1. V závere prvého polčasu zaujala tvrdá rana Harbu, s ktorou si síce Polaček poradil, no nasledovala nepríjemná dorážka Teplého. Týmto zákrokom sa náš gólman skutočne vyznamenal a stav stretnutia sa teda nemenil.

Do druhého polčasu sme vstúpili naozaj fantasticky. V 50. min totiž Gašparovič ukázal svoj cit na góly, keď strieľaný center do súperovej šestnástky zrazil do Vejmolovej bránky a vyrovnal na 2:2. Hneď z nasledujúcej akcie sme opäť mohli prehrávať, Kučerovu radosť však zmaril ofsajdový verdikt. Nasledujúca desaťminútovka priniesla dva zaujímavé pokusy Přeučila, ktorý bol azda najaktívnejším hráčom na ihrisku. V 74. min ukázal svoje schopnosti aj Matejka, ktorého ďalekonosná rana nemala ďaleko od gólu, vytiahnuť sa však chcel aj český gólman. Päť minút pred záverom druhého polčasu sa dostával do dobrej streleckej príležitosti Gašparovič, na mokrom trávniku sa však pošmykol a šanca bola zmarená. V 89. min sme sa už-už radovali z víťazného gólu, keď Matejka obstrelil Vejmolu, avšak rozhodca opäť odmával ofsajd. Záver už na výsledku nič nezmenil, a tak sa toto prípravné stretnutie skončilo spravodlivou remízou 2:2.

FC Vysočina Jihlava – ŠK Slovan Bratislava 2:2 (2:1)

Góly:
16. a 31. Přeučil – 13. Hlohovský (z penalty), 50. Gašparovič

Žltá karta: 52. Josl

Zostava Slovana: Polaček - Túri, Kladrubský, Josimov, Vrablec - Kolčák, Serra (40. Matejka) - Hlohovský, Grendel, Gašparovič (87. Záhumenský) - Hutta (75. Mikuš)

Rozhodovali: Nádvorník – Dobrovolný, Hanáková

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.